bugün

Bugun webde fanatik gazatesini dolaşırken görünce beynimden vurulmuşa döndüğüm olaydır. Gazetede utanmadan yılbaşı kutlaması yazmış, bari milleti yeme . Bir galatasaraylı olarak artık Fransız yaması bu liseli tayfasından bıktım usandım. Adnan Polat'a yaptıkları ortada, tamam Polat başarısızdı ama görevden ayrılma sürecini bi incelermisiniz Allah aşkına. Adam bu son chrismast olayıyla safınıda iyice belli etti. Yılbaşıymış ulan 1 ocak torbayamı girdi?

http://fanatik.ekolay.net...ma_3_Detail_32_247641.htm

Edit: Bunu galatasarayla değil Ünal Aysal'la kıyaslamak gerekir. Genelleme yapmakta sizin zeka seviyeniz bakımından hoş sonuçlar doğurmaz hani.
bazı eziklere kapak olmuş kutlamadır.
eee ne olmuş yani kutladı ise chtismıstıı. Müslüman galatasaraylılar olduğu gibi, hristiyan Galatasaraylılar'da olamaz mı? Bırakın bu radikal islam havalarını. Sen kutlamıyor olabilirsin, kutlayana'da neden kutluyorsun diyemezsin. T.C devletinin dini bir kimliği yoktur. Galatasaray'ın da dini bir kimliği olduğunu düşünmüyorum.
Galatasaray'ın dini bi kimliği olmadığı, gibi başkanınında sadece bir dine ait ritüelleri gerçekleştirirken, ülkenin çoğunluğunun benimsediği dindeki ritüelleri gerçekleştirmemesi başkanın galatasaray bir kimlik yüklediği manasına gelir. Galatasaray başkanının da bir dini kimliği olmamalıdır o vakit. Kim demiş Türkiye Cumhuriyetinin dini bir kimliği olmadığını, bunu Atatürk Bursa hutbesinde ayan beyan ortaya dökmüştür. Ayrıca bazıları T.C devleti der, bazıları Türkiye Cumhuriyeti.
(bkz: christmas)
(bkz: new year s eve)
en yakın zamanda öze dönüş sırasının galatasaray'a gelmesi için dua etmemi sağlamış. bu millete ait ne varsa o, bu milletin olacak. sarı kırmızı sevda fransızlara ait değil. şimdi siktirin gidin ve bu güne kadar sırf dindar bir müslüman olduğu için futbol kulüpleri dahil her platformdan uzaklaştırılan, kendi yurdunda parya edilen insanlar oracıkta dururken "yeaa bu ülkede hiristiyanlarda var yeaaa ne olmuş yani kutlamışsa yeaaa" geyiklerini götünüze sokun.
biliyorum ki çok eksi alacağım ama yazacağım: dar bir dünya görüşüne sahip, milliyetçi geçinen liseli ergenlerce yanlış anlaşılmış haber ve kutlama. belirtmem lazım ki, yanlış anlayanın liseli, ergen, milliyetçi geçinen sıfatlarından bir ya da birkaçına sahip olmaması da olası tabi. birçok büyük şirket, organizasyon, camia vs. üyeleri-çalışanları yılbaşı kutlamalarını yılbaşı olan 31 aralıkta yapmaz, çünkü o günü belki aileleriyle, belki arkadaşlarıyla kah evde kah dışarda kutlarlar, kutlamak isterler. işte bu yüzdendir ki genelde 10-15 gün önceden geleneksel bir kutlama yaparlar. kaldı ki isanın doğum günü sayılan christmasa daha 4 gün var, bu neyin gazı?

yanlışım varsa lütfen düzeltin. yanlış anlayanlara gerizekalı da yazacaktım da içimden demeyi tercih ettim. bu onların suçu değil.
aziz yıldırım'ı çağıramadığı için fenerbahçe taraftarında sıkıntı yaratan durumdur.
noeli kutluyoruz, kıristmısı da kutlayıversinler diye sakınca görmediğim durum. Noel de bizden değildir, maksat eğlence olsun.
şarkısı bile var:

yeni yıl
yeni yıl
yeni yıl
yeni yıl
bizlere kutlu olsun

yeni yıl
yeni yıl
yeni yıl
yeni yıl
bizlere mutlu olsun.
damdaki öküzün yalanına inanıp christmas'ın 25 aralık olduğunu bilmeyenlerce eleştirilen başkan.
christmas 25 aralık günü kutlanır 19 aralıkta değil. ayrıca kutlamışsa ne olmuş ki, daha düne kadar dünya kulübü olmak için bir yerlerini yırtan ve böyle olduğunu iddia eden takımların yobaz taraftarları, galatasaray ın dünya halklarını yada hristiyanları (artık ne derseniz diyin) kucaklaması gibi bir etkinliği neden zorunuza gidiyor.

ayrıca, 31 aralık yada 1 ocak günü de hz. isa nın doğumuna tekabül eden tarihtir ki, ülkemizin en az yüzde 80 i kutlayacaktır. ve muhtemelen bütün kulüpler ve başkanları kutlayacak yada kutlama mesajı gönderecektir.

kendini sözlükte tatmin etmeye çalışan yazarlara tavsiyem, biraz din tarihi okuyun, araştırın. o çok övdüğünüz, beğendiğiniz, mensubu olduğunuz dinin çıkışını ve gelişimini biraz araştırın. sonra başka dinlere karşı olumsuz tutum sergileyin.

bir itiraf: midemi bulandırıyor bu ülke gençlerinin bu acizliği ve cahilliği be sözlük. değer duygusu kazanmak bu kadar zor mu?

edit: imla
noel ile yılbaşı arasında bulunan farkı bilmeyenler bir zahmet siktir olup gidin amk.