bugün

öğretmenleri mağdur eden sözde sorun.

bir öğretmen arkadaşım diyorki ya ben nisan da senelik izin kullanmak istiyorum ama hakkım yok illa yazı mı beklicem filan. zorla sinirlendiriyorlar ya. yazın 3 ay kışın 25 gün yatan ben sanki.
12 ay tatilde oldukları içindir.
Polislerin sendikalı olamaması gibi birşeydir, her mesleğin kendi avantaj ve dezavantajları vardır dönemin ortasında 1 ay yokum hacıt dersen sernin yerine öğretmeni nereden bulacaklar? seyyar öğretmenler mi olacak, ülkeyi hafta hafta ay ay gezen? öğretmenlik maaş konusunda yetersiz olsada özlük hakları açısından türkiyedeki en iyi meslektir bana göre.
Okul devam ederken olmasi imkansizdir elbette, nobetci ogretmenle yola devam edecek hali yok ogrencilerin, normalde egitim sisteminin sakatligi dolayisi ile, dogru durust egitim alamayan ogrenciler birde arada senelik izin kullanan ogretmenle devam ederlerse iyice moloz olurlar!

Birde, Ogretmenler yazin 3 ay kisin 25 gun yatiyormuymus?

Ben ogretmen degilim ama ogretmen yakiniyim, okullar tatil oldu, adamlarin isleri sebebiyle gorusemedik kendileri ile, en son bir cumartesi gunu 3-4 saat gorusme imkanim oldu, yeni donemin planlamasi hazirligi calismalari ve bir cok etkinlik yapilarak geciriliyor o bahsedilen 3 ay yaz tatili, hicbiri yangelip yatmiyor 3 ay boyunca.
Ayrica yaptiklari is ulkedeki en onemli is, kafa dinlemek yeni doneme hazirlanmakta son derece dogal haklari, bos yere ogretmenleri asagilamak icin baslik acmayin, gereksiz ve cocukca oluyor.