bugün

En düşün öğretmen maaşın 2.400 olduğu için haksız yakarıştır.

Sadece asgariye çalışanlar ne yapsın. Ki bu çalışanların çoğunun sosyal güvenceleri bile yok. Memur ağlıyor ayağı yapmasın kimse artık.
1000 sterlin cik hepimizin hakkıdır...
ülkedeki ekonominin bizim makarnacıların söylediği gibi "çok süferr" olmadığını gösteren mevzudur. yurt dışında yaşayan kuzenlerim çalışmıyorken 900 euro işsizlik maaşı alıyorlar. şimdi kimse kalkıp yaşam standartlarını göz ardı edip "orada fiyatlar pahalı" demesin kalbini kırarım..

öğretmenler az maaş alıyor evet. emekliler çok daha az alıyor. asgari ücret başlı başına rezalet. öyle bir ülkede yaşıyoruz ki aldığın nefes için vergi veriyorsun. hemde öyle cüzi miktarlar değil bak sadece ulaşımı düşün araba alıyorsun ötv ile başlayıp aldığın yakıta kadar dünyalar kadar vergi kesiliyor. otobana çıkıyorsun yollar hep paralı köprüler paralı aracı muayene ettiriyorsun dünya kadar para içerisinde vergi var gene mutlaka. bu sadece ulaşım konuttan alınan vergiler faturalardan alınan vergiler maaşından kesilen vergiler iş yeri sahibi isen verdiğin vergiler.. vergi listesi bu kadar korkunç ve uzun iken neden memurlar emekliler bu kadar düşük maaşlar alıyor neden asgari ücret bu kadar düşük insanlar neden merak etmiyor anlamıyorum..
olsa bile bu parayı pek çok öğretmenin hak ettiğini düşünmüyorum.
Öğretmenliğin para için yapılmayacak bir meslek olduğunu gösterir.

Asgari maaşı unutup direk memur maaşlarına atlayan avellerden nefret etmek gerektiğini hatırlatıyor özel ders ile 10 ayda ev alan son model araba alan öğretmenlerin var olduğunu da hatırlattı.
öğretmenlere fazla bile senenin tüm kırmızıları tatil öğretmen kadar tatil yapan mı var bir zahmet o kadar çok da kazanmasın zaten şimdi bile her aptal öğretmen olmaya çalışıyor ve öğrencilerin geleceğini yakıyor.
Hiçbir Emekçinin hak ettiği parayı alamadığı bir ülkede öğretmenlerin aldığı maaşı küçümsemeyi pek doğru bulmuyorum.
işgücü para karşılığı açısından ülkenin en iyi mesleğidir.
güncel Önemli Başlıklar