bugün

şubatta yapılmaması gereken.
bu konuda ömer dinçer i tebrik etmek lazım. o şubatta yapılan eş durumu atamalarını kaldırmıştı.
neyse dönem ortasında yapılan atamaların okulu geçtim öğrenciye zararı bir hayli fazladır.
hani öğrenci ön plandaydı. maalesef bu sorunu hala aşamadık.
karın mardin'de öğretmen olduğunu sen izmir'de çalıştığını varsayalım, evlisin de, ayda bir kere görüşebiliyorusun ve öğrenci ön planda deyip karınla ömür boyunca ayrı yaşayacaksın öyle mi? bir daha düşünün.

gülüyorum ama duyamazsınız ağzımla değil çünkü.*
kesinlikle şubatta yapılmamalıdır. Bir öğretmen olarak bu meslekte özel hayatı düzenlerken öğrencilerin ön planda tutulması gerektiğini düşünüyorum.

öğretmen değişikliği özellikle ilköğretimin ilk kademesinde tahmin edilenden fazla zarara neden olur. Bunu önlemek için eş durumu atamaları en azından tatile getirilmelidir.
eğitimde asıl amaç öğretmenlerin rahatlığı değil, öğrencilerin eğitimidir.

baştan çalışma şartları da bilinerek yalvar-yakar öğretmenliğe giriliyor, ilk fırsatta yapılan işin gereği arka plana itilip kişisel avantajlar takip edilmeye başlanıyor.
sonra da niye köylerde yeterli öğretmen yok, niye eğitim kalitesi bu kadar düşük diye geyik yapılıyor.
bulunduğum yerde (izmir) yüzlerce subay eşi öğretmen var depo olarak duran, baz maaşını alıp hiç çalışmayan. burası da işin ayrı bir tarafı.
öğretmenle kimse evlenmesin diye ellerinden geleni yapmaktadırlar.