bugün

''yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik'' cümlesinde ki 'yüzdük' kelimesinin, deri yüzmek anlamında ki yüzmek olması.

hayır, bu yıllarca nasıl gözümden kaçtı anlamadım ama sosyal medya sağolsun, yıllar sonra öğrendim.
çok basit ve çok bilinen bir bilgi olabilir ancak idrar sıvısının kandan süzüldüğünü öğrendiğimde oldukça şaşırmıştım.
silahsız terörist olabiliyormuş.
(bkz: bülent arınç)
bir millet vekilinin cep telefonu faturasının yıllık 23 bin olması.
tsk'nın % 15'inin tutuklu olduğunu ve bu verilerin gün geçtikçe artacağını,

1999'da 236, 1998'de 383, 1997'de 518, 1996'da 608, 1995'te 772 personelimizi(asker/polis) şehit verildiğini, bu sayının 2007 de 118 şehit 2008'de 150 şehit, 2009 da 135 şehit, 2010 da 141 şehit olduğunu biliyor muydunuz?
Emel sayın'ın orijinal saç renginin siyah olduğu.
aşırı tiki bir arkadaşımın kapandığını öğrendiğimde uzun süreli bi şok geçirmiştim. daha sonra face profiline mango poşetini insanların gözüne sokarcasına koyduğu fotoğraf şaşkınlığımı bi nebze olsun azalttı. bir de bu mertebeye tevazumla geldim yazmış. ne denir ki şimdi buna?
Kamyonlarin üzerinde yazan star yarab yazisinin kürtçede 'Allah korusun' demek olmasi.
somon balıklarının çiftleşmek için yüz km göç etmesi.
Not: ben böyle abazalık görmedim.
Dişi akreplerin ilişki sonrası eşlerini öldürmeleri.
ahtopotun üç kalbi varmış sözlük çok şaşırdım ben hadi sende şaşır.
karakol basan pkklıların silahlı oldukları.
Serdar Ortaçın şarkılarının aslında annesinin yazdığı...

Kivi yerken istediğimiz herhangi bir meyveyi yediğimizi düşündüğümüzde o meyvenin tadını alabileceğimizi..
karakol basan pkk'lıların sayıca fazla olduğunu..
son pkk baskınında, termal uydu sistemini delip sınırdan sızan teröristlerin bu yöntemde siyah şemsiye kullanmaları. şemsiye vücut ısısını perdeleyerek alıcılara yansıtmıyormuş. ölü teröristlerin üzerlerinden şemsiyeler çıkmasıyla durum açıklığa kavuşmuş. şemsiyeyi açarak önlerine tutmuşlar ve çömelerek yürümüşler. bu kadar ucuz ve kolaymıymış milyonluk o termal sensörleri altetmek.
her insanın kokusu farklıymış. yani bu gerçekmiş. hafif terlendiğinde boyunda oluşan koku insanın kendi kokusuymuş, tıp öğrencisinden öğrendim. ben yumoş falan sanıyıodum onu hadi ya kafam karıştı şimdi? o kadar güzel kokuyor olamazdı yuh! şaşırdım yeminle.
insanların % 87’si, televizyonun ses imleci tuhaf bir sayıda kaldığında rahatsız olurlar.
kızların asla teklif etmediği
çok safmışım sözlük.
öksürüğün saatteki hızı ortalama 96 km'dir.
normal coca-cola suda batar, light coca-cola batmaz.

deneyecem ilk fırsatta hakikaten ilginç.
sibel isminin hititlerde tapınılan putlardan birinin adı olduğunu öğrendim. hiç şaşırmadım. bütün sibel isimli arkadaşlarımın hepsi put gibi meymenetsizler.
minarelerin yatay değil de dikey oluşu.
- takımdaki müslüman oyuncuların isteği üzerine real madrid kulübünün formasındaki haç işaretini kaldırmış olması.

- adidas ve puma'nın kurucularının kardeş olması ve bu kardeşlerin nazi partisi üyesi olup, ölene kadar küs yaşamış olmaları.

- çincede "dert, çile" anlamına gelen kelimenin, 1 çatı altında 2 kadın olarak resmedildiği.

- çin'de bir panda öldürmenin cezasının idam olması.

- adolf hitler'in ilk sevgilisinin bir yahudi kızı olduğu ve kendisini başka bir erkek için terkettiği.
- andres escobar'ın ölümüne sebep olan geri pas golünü oscar cordoba'nın yediği.

- usame bin ladin'in 1980'li yıllarda cia ajanlığı yaptığı.

- akon'un gerçek isminin "aliaune damala bouga time puru nacka lu lu lu badara akon thiam" olduğu.
çok şaşırdım, hala da inanasım gelmiyor ama adolf hitler yahudiymiş, şaka yapmıyorum.
"ana gibi yar bağdat gibi diyar olamaz" atasözünün aslında "ane gibi yar bağdat gibi diyar olmaz" olduğunu öğrenmek ve ane nin bağdatta bir uçurum olduğu sözdeki "yar"ın ise sevgili değil uçurum olan yar olduğunu öğrenmem.hala olayın şokunu yaşıyorum.