bugün

ikisi de cifr ve ebcedle uğraşmıştır. fakat her ne hikmetse said nursi'yi alim olarak kabul eden bazı insanlar ömer çelakıl'a şarlatan demektedir.
ikiside doğru bilgiler veren şahıslardır. ömer çelakıl kuranın sırlarıyla ilgili ilginç bilgiler verip durmaktadır.
(bkz: dinden bahseden herkesi iyi sanmak)
ebced ve cifr ile iştigal etmek için arapça bilmek gereklidir diye bir kural yoktur. ikincisi ömer çelakıl'ın ileri derece kuran bilgisi olup olmadığını nereden biliyoruz veya biliyorsak bilgisinin ileri derecede olup olmadığına nasıl, hangi kritere göre karar veriyoruz? ömer çelakıl da birtakım hesaplar kitaplarla olmuş ve olacak olaylarla ilgili çıkarımlar yapmaktadır kuran'dan. hatta daha makbuldur benim için, en azından cifr ve ebcede başvurarak "şu ayetlerden bu hesaplamalarıma göre kur'an kur'an'ı kerimin şifre'si adlı eserime işaret etmektedir." diye kendine yontmamıştır olayı. abi biraz kafayı kullanalım üstadın dediği gibi. şimdi ben bir kitap yazıp kuran'daki bazı ayetlerin cifr ve ebced hesaplarına göre kendi kitabımın kuran'da da işaret edildiğini söylesem bana manyak gözüyle bakarsınız değil mi? haa bazılarnız beni alim falan da ilan edebilir, onlara bir şey demiyorum zaten..