bugün

hani hep ateistlerin ölünce ahirette ne bok yiyeceği tartışılıyor. peki siz müslüman kardeşler, siz ölünce tanrıyla karşılaşamayınca ne bok yiyeceksiniz? ateist adam rahat, tabuluarı yıkıp gerçekleri kolayca kabullenebilecek kapasitede. ama siz, dininizde size saçma gelen yerleri bile sorgulamaktan acizsiniz. vizyon eksiğiniz var. siz ölünce tanrıyı göremeyince ne yapacaksınız? yıllarını dine adamışsın, haram yememiş, cillop göte kesik atmamışsın, alkol almamış, sigaradan uzak durmuşsun. ya doğru değilse? ya tanrı harbiden yoksa? yazık değil mi onca emeğe, yapılan fedakarlığa? hani ateist mi tanrıyla karşılaşınca çok şey kaybetmiş sayılacak, yoksa müslüman mı tanrıyla karşılaşamayınca çok şey kaybetmiş olacak. bir taraf inanç adına hiç bir şey yapmıyor, hayatını yaşıyor, diğer taraf yıllarca ibadet edip, fedakarlıklar yapıyor. yanılınca çok zarar edecek olan taraf kim?
bu başlığı açan büyük ihtimalle hatta kesin ateisttir.
Minik ateistlerin umududur.

Cehennem sizi bekliyor.
Zaten ölünce değil, cennete girildiğinde cennetten
Allah-u teâlâ hazretlerini yalnızca MÜSLÜMANLAR görecek ve cennet ehli ailelerine döndüklerinde hiçbir şekilde Allah-ü teâlâ hazretlerini tarif edemeyecekler;
Çünkü O'nun misli ve benzeri yoktur.
Kafir insandır. Çünkü yüce allah onlara sırtını dönecektir. Ve kafirler bunları hazmedemeyecektir. Ama yinede yüce yaradan herkese karşı çok merhametlidir.
Çok sevgili özgür inanmayan arkadaşlarım yanitliyorum.görmesemde kaybedecegim birşey olmaz iyi bir dünya hayatı yaşadım derin bur amaçla yaşadım derin bir beklenti ile mutlu yaşadım derin anlamlı yaşadım derin.. peki ya görürsem ne olacak ışte o zaman saygı duyduğum ateist arkadaşlarım o zaman sizin kaybedeceginiz çok şey olacaktır. Size kitap peygamber gönderildi ve milyonlarca mucize verildi siz ise kendi koplolariniz ile bilimsel olmayan teorilerle inanmamaya inandirdiniz kendinizi oysaki allah rahman ve rahimdir sizi yine riziklandiran ve nimetlendurendir. Işte o zaman rahmanligini göreceksiniz o zaman acı çığlıklar ile size bu inançsızlık düşüncelerini paylaşan arkadaşlarınıza saldiracaksinuz çığlıklar içinde şans isteyeceksiniz ışte o zaman ya görürsem ne olacak anlayacaksınız.
Eğer gormessem pişman olmayacağım çünkü içki içmeyi sevmiyorum iğrenç buluyorum allahtan korktuğum için yasakları sevmiyorum değil mantıklı bulmuyorum niye mi göre vurmak iğrenç pis birşey uyuşturucu iğrenç birşey zinada ugren neden eşimi aldatayimki bir kadının beni sadece sevmesi ve benimde onu sadece sevmem çok güzel birşey peki yalancı ve sahtekar olmak bunlarda iğrenç ve düzen bozucu şeyler ben yaşamayı seviyorum tanrının kuralları beni zorlamıyor etki bile etmiyor çünkü amaç bir düzen ile doğru şekilde yaşamayı sağlamak ve zaten bir ateist öldükten sonra varlığa inanmaz curuyup gittiğini düşünür oysaki allah sizin ruhunuzu her akşam bedeninizden alır ve her sabah uyanacaginiz zamanda tekrar geri verdirtir uyudugunuz vakti sorsak sanki 1 saat dersin kıyameti beklemekte uyumak gibidir iyi olmayanlar için acı verici korkularla doludur o rüyalar sevgili ateist arkadaşlarım düşünmeniz yeterli inanan ama on yargısı ile düşünürseniz detayları göremezsiniz bir ihtimal ile düşü yeseniz birçok kapıda onun varlığını göreceksiniz unutmayinki o muhtaç değildir size ama o sizi yine riziklandirir düşünün ve bir deneyin bulucaksiniz eminim.
sonunuz kötü Allahım yardım et doğru yolu bulsunlar inş.
ölünce hemen karşılaşılmıyor zaten bir öğrenip yazsaydınız bari. kıyamet gününe kadar kimin cennet kimin cehenneme gideceği bile belli değil. kıyamet gününde görülebilecek zaten.
dinin gereklerini yerine getirdiysen eğer bir şey kaybetmezsin. bir Müslüman olarak tabi ki Allah'ın varlığına inanıyorum, aksi bir durumda ne kaybederim ölmüşüm bitmiş demek olur. tabi ateistlerin içindeki "ya varsa" korkusunu anlıyorum ama Müslümanın içinde neden "ya yoksa" korkusu olsun ki? sonuçta inanma bir şey kaybettirmez ama reddetmek çok şey kaybettirir.