bugün

üç yıl önce yapılan hoş bir rap şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=vQSMcBD0I7A
yıllar geçmiş, zaman eskimiş.

toprak kokuyor artık severek gülümseten tüm duygular. can acıtan şarkıların bahanesi kalmadı. sessizce çekip gitmelerin adı yok, sebebi de yok kendinden menkul vuslat düşlemelerinin. ve havaya atılan bozuk paraların dik gelme olasılığı artık daha yüksek.

sordum sarı çiçeğe, umudum yok dedi...
"-anlık gözgöze kilitlenmeler yok mu, kalbim yırtılırdı da, hiç birşey yokmuşcasına devam ederdi çenem konuşmaya..." diye devam eden parağraf, şu cümleler ile bitiyor:
"...ve ben hükmümü koyamadım. ister sapık ister o. çocuğu deyin bana. tutarsızlığıma ne etiket olarak yapıştırırım bu söylediklerinizi, ne de alınırım. ben, beraber oturduğumuz o arkadaş eğlencelerinde, hep o gözlerde esir kalırdım, ve o buna müsade ederdi baygın baygın bakan gözbebekleri ile."

bir tanıdığın, -belki de 29 senedir tanıyamadığım- henüz ismini koymadığı kitabından...

sonra gelişine göğüsle yumşatılıp, vole vurulmuş anektodlar düşer, hayat dediğimiz fragmansız, hd kalitesi ile izlediğimiz yaşantılarımıza. ki, aşk'a dair söylenecek ne var, ne yok söylenmiştir zaten. koyver gitsin, şeytan detayda gizli değil midir?

sonra,

sistemi oturmuş iş, eğlence arası hayatın nasıl yavşadığına inanamazsınız. aşk henüz gelip başa sıçmamışken, en güzel parfümler, jöleli saçlar, giyim kuşam, efendim akla gelmeyen ambians takı taklavasyonları çılgın atar bünyenin üzerinde. belki de mahal vermek için değil midir bu aşk'a?

determinizm konusuna verilebilecek en güzel örnek, belki bu aşktır. her neyse.

derken, takvim yaprakları "bahar" dediğinde, ki bahar demek gönül yaylarının gevşediğine, börtü böceğin çiçekle sevişmesine, kızların pembe sıçmasına kadar uzayan doğal seleksiyon değil midir? bir nevi şahsına münhasır, aşk ayları'nın başlangıcı, yılın sevgilisiz geçen günlerinin sonuncusu denilebilir.
ölmek değil ama,
aşk güzeldir, diyor ve gidiyorum.
ölmek güzeldir öldürüyorsa beklenen.
ölmek güzeldir yaşamın zirvesindeyken.
Ölmek güzeldir yasamak isterken.