bugün

atraksiyonlu bir alettir.

neden mi?

anlatayım hemen. şu an son teknoloji ürünü, dokunmatik ekranlı, televizyonlu, çin malı bir cep telefonuna sahibim. -dur bi lan, atraksiyon burada değil-

diğer çin malı olmayan telefonumun tuş takımı çok sert olduğundan ve mesaj yazarken sıkıntı yarattığından, bi süredir bu telefonu kullanıyorum. yalnız bu telefon cinli -çinli değil, bildiğin üç harfli- midir nedir, garip garip şeyler yapıyor arkadaş. tırsıyorum muntazaman valla.

yani anladım, dandik maddeden üretilmiş bir telefon bu, çin malı biliyorum! ama bir telefon yere düşünce titreşimi kapanır mı lan? ya da yere bir daha düşürdüğünde titreşimi açılır mı? olmaz olmaz deme kelebeğim, oluyor işte. gariplikler bununla sınırlı kalsa yine iyi. telefonun titreşimi düştüğü için kapandı diyelim, titreşimi eski haline getirmeye çalıştığında normal yollardan titreşimi açamıyorsun! resmen titreşimine tekrar kavuşabilmek için telefonu belli bi yükseklikten yere atman gerekiyor lan. allah belamı versin ki günde en az 2 kere telefonu bilinçli olarak yere atıyorum. -hala bi yerinde çizik olmaması da beni ayrıca korkutuyor ya, neyse-

sonra bi de dokunmatik ekran olayı var. tamam dokunmatik ekranlı bir telefonsun, adın üstünde zaten, anladım. ama ben telefonda konuşurken, kulağımla birine nasıl mesaj yazabilirim arkadaşım? menüye girip, 3 tuş hareketiyle yapılabilecek beklemeye alma olayını kulağımla nasıl yapabilirim? yine kulağımla rehbere girip qw diye birini nasıl kaydedebilirim, hem de telefonla konuşurken!!! hepsini yaptım bunların. pardon kulağım yaptı!

velhasıl zor bu alet, çok zor. yoruyor insanı, tüketiyor. ilk defa çin malı bir cihaz kullanayım dedim bin pişman oldum lan. özelliklerine ve cazip fiyatına filan kanıp da böyle sikko şeyleri başınıza bela etmeyin bak, benden tavsiye.

lan kulağımla mesaj yazmışım diyorum?!
Koymadan şarj olanı bile var bunların. Bir telefon uzmanı olarak diyebilirim ki ; kullanilan en dandik malzeme ve en dandik yazılımla bunlarin calismasi bile mucize.
Almayın, aldirmayin.
Java ile nasıl yapılmışsa yazılmış olan işletim sistemi için yapılmış cihazlardir. Sıfırlarının çalışmayan onlarca özelliği vardır. Bir yerinden anten çıkması muhtemeldir. Birde öyle bir hoparlörü vardır ki apartmanı ayağa kaldıracak cinsten. Çift sim kartlı cihaz almak isteyenler atlar anında efenim. Fiyatlarıda fix 200 liradir. Asla değişmez.