bugün

hayatında sadece ziraat bankası bankamatiğini kullanmış yazarın eleştirisidir.
hemen hemen tüm banka bankamatiklerinde benzer sorunlar oluyor. kul yapımı lan bu.

çözüm: sorun etmeyin. bankamatikler gün içinde yaptıkları her işlemi bir döküm halinde kayıt halinde tutuyorlar. müşteri hizmetlerini arayıp söylerseniz bankamatiğin kayıtlar incelenip para hesaba aktarılır.
her ayın 7'sinde, öğrenci kredimi çekmek için kullandığım bankamatikler. hiç para yatırmak için kullanmadığımdan parama çöken falan olmadı ancak soldakilerden para çekerken, elinizi yaklaşık 10 cm içeri sokmanız gerekiyor.
ayrıca (bkz: makine)
diğer bankalarınki ile farkı yoktur. hatta fazlası vardır. avuç içi tanımlaması yaptırıp para çekme, yatırma vb. diğer işlemleri kartsız kurtsuz kolayca yapabilirsiniz.
pic edilmis bankamatikdir.
aklın mantığın çözemediği bankamatiklerdir. gıcır gıcır yepyeni 100'lük banknotu yerleştirirsin düzgün şekilde "lütfen tanımlanamayan paranızı geri alınız" diye öter. ahı vahı gitmiş vahı kalmış, eski püskü, üstüne kalemle yazı yazılmış banknotu tereddütsüz kabul eder.
bir defasında aynı ziraat bankası bankamatiğinden çektiğim parayı başka bir hesaba yatıracaktım, 10 saniye önce bana verdiği banknotu aynı atm tanımlayamadı, yok böyle bir saçmalık.
her ayın 7sinde yalama olan bankamatiktir.
öğrencilerin en çok sevdiği cihazdır.
ziraat bankası atmleridir. bankamatik iş bankasınındır.

(bkz: ziraatm)
kelime hatası içerir. çünkü "bankamatik" terimi, iş bankası'nın atm'sinin özel adıdır. her selpak peçetedir, ama her peçete selpak değildir. bir nevi durum böyle. neyse;

zaman zaman yaşlıların uğrak mekanıdır, saatlerce bitmeyen kuyruğa ev sahipliği yaparlar. yaşlılara nefretim yok asla ama inanılmaz derecede ağır işlem yapıyorlar. hatta, ziraat bankası, sadece yaşlılara hizmet eden bir atm yapsa, o yaşlılar resmen ölür kendilerine sıra gelene kadar. gerçi her atm kuyruğunda olanlar gibi, burada da banka işlemlerini yapan, uzaya mekik göndermek için hesaplamalar yapan, pi'nin kaç basamaklı sayı olduğunu buradan çözen gençler de yok değil.

aynı zamanda olumsuz yanı nedir bu atm'lerin? taş devri'nden kalma bir para çekme-yatırma haznesi var. korkuyorum makine elimi kapacak diye.
saçma sapan bir para bölmesine sahip olan bankamatiktir. parayı yerleştirene kadar canınız çıkar. kapancak, elim ezilecek korkusuna da kapılabilirsiniz.