bugün

Merkez Bankası ve ziraat şubelerinden yapılan sportif aktivitedir.

Gidiyorum merkez bankasına, 45 kontrol noktasından geçip bu kokuşmuş yırtık para yerine mis gibi, dumanı üzerinde taze taze yeni paramı alıyorum. Şimdiye kadar hep on lira değiştirdim. Param olunca 20 tl değiştircem.
elimde iki adet fareler tarafindan yenmiş bir 20 lik bir 50 lik banknot bulunmakta. yarin ilçeye ziraat bankasina gidip degistirmeyi planliyorum. daha once hic yapmadigim bir işlem. kesin mi degil mi emin degilim.

görsel
70 tl veriym de sus.
kimse farelerle ilgili bir sey sormamis yada espri yapmamis.

sozluk iyi misiniz?
farelere 10 liralık buğday alsan yemezlerdi aq 70 lirayı yedirmissin.
çok israr ettiniz anlatayim.

buzdolabimiz mutfakta degil benim kaldigim odada. köy evlerini bilirsiniz az çok. annem artık ne zaman bilmiyorum. bu parayi buzdolabinin uzerindeki gazete ve onun uzerindeki dantelin altina sıkıstırmıs arka tarafa ve unutmus. oda dolabin arkasina dusmus. köy evlerinde fare olur genelde. cok yasamazlar ama olur yani. (fare zehri her evde bulunur)

artik bu para orada ne kadar kaldiysa ve iceri giren hayvan yiyecek birsey bulamadiysa demekki. allah ne versiyse ucundan kıtlatmıs.

birde ikisinide yemis. hepsini yese eyvallah. 20 ligi yedin 50 liliğe neden dokunuyorsun. eğitim şart. kullanamayalim diye istirip istirip atmıs.

olay bu yani.