bugün

önce şunu belirtmek isterim ki, benim de takip ettiğim köşe yazarları arasında yılmaz özdil var. yazılarını da severek okuyorum. hatta bir çok yazısının altına hiç düşünmeden imzamı atarım.(bu gereksiz oldu galiba)

gelelim zurnanın zırt dediği yere...

niye yılmaz özdil okuyup gaza gelen insanları yazıyorum?

sözüm hepsine değil aslında daha çok genç nesile.

şimdi bu arkadaşlar yılmaz özdili düzenli takip ederler. her yazısını "vayy be işte benim laik yazarım, sosyal demokratım, izmirlim" diye övgüyle okurlar.

okusunlar tabi hatta başkalarına da okutsunlar ama sorsan laiklik nedir diye, "din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması" cevabından öteye gidemezler.

yılmaz özdili okuyarak laik olduklarını, sosyal demokrat sanarlar. insan davranış bilimi üzerine zahmet edip iki kitap okulmazlar. Friedrich Hegel,karl marx, Adam Smith, Vladimir Lenin kim desen bilmezler. Araştırmadan etmeden yılmaz özdii'i severler...

yılmaz özdil'i okuyanlar olarak kendi içimizde bir eleştiri yapıyorum ama kimi okuyorsak okuyalım; farklı görüşleri duymadan, dinlemeden, okumadan, araştırmadan birinin görüşüne saygı duymak ya da inanmak son derece yanlış ve bilginin bu kadar kolay ulaşılabildiği bir çağda cehalettir.*
kimi çocukken okuduğu laiklik şiirlerinden etkilenip gaza gelen insandır. kimisi ise, türk milletinin ne kadar rezil bir millet olduğunu bir kez daha görüp gaza gelen insandır. (eksileyin isterseniz ama yılmaz özdil de geçiriyor devamlı millete, bu gerçek değişmeyecek siz eksileyince. adam tayo dan çok size laf sokuyor siz tabi sadece her zamanki gibi at gözlükleri ile belli kısmı görüyorsunuz) ama şu da gerçek ki boşuna gaza gelen insandır; ne de olsa düzen böyle, gider böyle, değişmez dünya.
yazdıkları gibi 3 kelimelik gazdır. okunur, yarım saat sonra unutulur.
türk insanının her türlü kolay gaza gelmesi ile yakın ilişkilidir bu durum da. çabuk alevlenen fakat saman alevi misali bir anlığına parlayıp sönüp giden bir ateşimiz var. bugün yılmaz özdil okur gaza geliriz, yarın israil gemimize baskın yapar onlara celallenir, ertesi gün mayın döşeyen pkk ya alevleniriz, velhasıl çok ateşli bir milletiz.
burası türkiye rte bir laf söyledi celalleniriz, şu laf söyledi celalleniriz sonrası mı ?

unuturuz...

bu kadar basit işte...
popülizmi seven ve kendini atatürkçü zanneden ama inönücü olduğunun farkında olmayan, ve yaptığı hakaretlerle vatansever olunduğunu zanneden ortalama bir inönücüdür,
onun duymak istediği şeyi bilen yazar yılmaz özdil kişisi, inönücü kardeşimizi gaza getirecek, bamteline basacak yazılar yazar ve aylık 37 bin tl yi cebe indirir ve o parayla kaliteli şarap içilecek mekanları gezer tek tek, okur ise yılmaz özdil kişisini vatanperver, vatanı için uykuları kaçan biri zanneder ve gözyaşları içinde okur onun popülist yazılarını, aslında dönüp 10 yıl öncesi ve şimdiye baksa bile onu ak parti hükümeti gelince iran olacağız diye korkutanların safsataları ve ülkenin deliklerinin yamanması için daha 10 yıla ihtiyaç duyulduğunu görecek ve popülizme prim vermeyecektir.
yilmaz özdil okuyup hava gazina gelen insandir. sene olmus 2014 hala yilmaz özdil okuyorlar. ayip. tiiffss.