bugün

Çok sık rastlanan durumdur. Dinle, kuranla ilgili bir tartışmaya hiç yorum getirmeden direk kuran ayetlerini koyarsın, En iyi haliyle eksiyi, normal haliyle hakaret, aşağılamayı yersin. Bunun yanında 'sen kuranı anlamıyorsun', ' cımbızla çekip çıkarıyorsun' gibi standart menüde fiata dahildir. Maalesef onları kızdıranın ben değil, kuranın kendisi olduğunu anlamak istemezler. Örneğin :
(bkz: akepeliyim kadınlar erkeklerin kölesidir)
ilk lafları da ' senin kalp gözün kapalı ' olur.
Bir garip ülkedeki bir garip durum.

Neredeyse ayeti de sen uydurdun diyecekler. Biri şunlara şirk koştuklarını ve bunun cehennemlik günah olduğunu söylesin.
siz hiç marksist bir insanın yada dini reddeden bir insanın ulan kafire bak be namaz kılıyo dediğini duydunuz mu? duymazsınız.. ama namaz kılan adam bu insanları dillendirmeden duramaz.. hani hoşgörü dini dediğimiz islama ne oldu?
içinde 'öldürmek' olan bir kitabın savunucularının başkalarını 'içinde kötü niyet barındırmakla' itham ettiği durum. ))) Kimse hicbirseyi cımbızlamıyor.

Madem Bakara 191 örnek verildi,

Baakara 191 :

Diyanet işleri (2/BAKARA-191: Onları nerede yakalarsanız öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke’den) siz de onları çıkarın. Zulüm ve baskı, adam öldürmekten daha ağırdır. Yalnız, Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir.

diyor.

Ben şahsen kafirlerin öldürülmesine bile takılmıyorum. Sorum çok daha basit : Her dinde kendi öz canını almak bile yasaklanmışken,
hatta allahın verdiği canı allah alır derken ki, ben bu görüşü dinler böyle diyor diye değil, içimdeki hümanist ses böyle söylediği için kabul ediyorum , sizin kuranınızın allahının bir insan canı alma yetkisini o veya bu sebeple başka insana vermesinin ne gibi bir açıklaması olabilir? Allahın alınması gerekiyorsa o canı kendi alacak gücü mü yok? Sizin aklınız, mantığınız, vicdanınız böyle birşeyi nasıl kabul edebiliyor ?

Ayrıca ben yobaz değilim. Çünkü ne bir dine bağlıyım, nede bir düşünceye, inanca körü körüne bağlıyım. Her türlü fikri beyin süzgecinden geçirip özgürce doğru veya yanlış olarak ayırma lüksü tanıyorum beynime.
güncel Önemli Başlıklar