bugün

40 derece sıcaklıkta çarşafin altındayken yanlarında sünepe bir kapri giyen kocalari taşıdiklarindan evet doğru olan. (bkz: kapalı uyuma)
yobaz eşlerinin itiraf ettiği gerçektir. adamlar vizyonsuz, çapsız olduklarından mütevellit ne gezmeyi ne yemeyi içmeyi ne de giymeyi giydirmeyi bilirler. tek bildikleri kadınları kısıtlamak, onu yapma bunu yapma, giyme, makyaj yapma, ona bakma buna bakma.. birlikte bir yudum alkol almanın, bir kadeh şarap içmenin güzelliğini tatmadan yaşarlar. kadınlar neden serseri erkek seviyor diye ağlar zırlarlar sonra neden olucak yobazlar kadına nasıl davranacağını bilmediğinden olmasın.

karıları bile bunlardan tiksinir, yaka silker bunlardan her fırsatta kötülerler kocalarını, ne lüzümsuz insan olduklarından dert yanarlar. hele bir de benim gibi yakışıklı, zeki, karizmatik, başarılı bir çalışma arkadaşları varsa götüm götüm yaklaşırlar kocalarının yatakta ne kadar kötü olduğunu anlatan yobaz karısına çok rastladım.
hatunlar benim ufaklığı tadınca anlıyorlar aradaki farkı...
hak verilesi önermedir.
hayatın güzelliklerini kısıtlamalarla hiç ettikleri için bir şey öğrenemediklerinden doğan sonuçtur.