bugün

günümüz şartlarında her amcanın veya dayının yapması gereken davranış. zira günümüzde en kolay para kazanılan meslek futbolculuk olduğu için, neden benim yeğenim futbolcu olmasın mantığıyla hareket etmek gayet mantıklıdır. yeğenin 1,5-2 yaşına gelip rahatça hareket edebileceği dönemlerde başlar bu eğitim. eğitimin en önemli kısmı yeğen topu eline aldığı zaman "ayağınla vur lan, ayağına al şu topu" diye bağırmaktır. böylelikle korkan yeğen mecburen futbol oynayacak ve bir zaman sonra bunu zorla değil de severek yapmaya başlayacaktır. çocuktur çünkü, her zaman yaptığı şeyleri eninde sonunda sevecektir. 3-4 yaşlarına geldiğinde ise forma ve futbol topu alıp, futbol oynatılmaya ciddi ciddi başlanmalıdır. eskiden futbolcu adayları altyapıya 12 yaşında girince bile genç sayılırken şimdi o yaşta yıldız adayı olma konumuna gelmektedirler. onun için küçük yaşta eğitim çok önemlidir. ilgilenilmelidir çocukla, belki bütün sülalesinin hayatını kurtarır, hem bu sayede yeğenin menajerlik haklarını da mecburen elinde bulundurursun. bu işten ikiniz de epey karlı çıkarsınız. fakat, baktınız ki yeğeninizde hiçbir ışıltı yok o zaman diğer seçeneği denemelisiniz. basketbol oynatmalısınız.