bugün

Torku mu yiyecek bu millet... cola turka mı içecek!

Güzel ürün yapsın kullanalım, türkiyeye zorumuz olduğundan değil yani.
Adamlar oreo yapmış, torku durur mu hemen sağlıklı oreo gibi saçma salak bir şey yapmış.
Ha eti olur, ülker olur.
Önemlidir. Fakat orospu çocuğu bir zihniyet yerleşmiş ve insanlar kalitesiz mal yapmaya ve daha fazla kâr etmeye uğraştıkları için ve ben de kalitesiz mal alacak kadar zengin olmadığım icin çekimser kaldığım durumdur.
yerli malının kalitesiz olusundan kaynaklı batıya yönelmek en mantıklısı gibi geliyor bana.
rus'u gördükten sonra zor olandır.
Bende isterim yerli malı kullanmak sonuçta harcadığım para kendi ülkemin içinde dönücek ama gel gör ki bir kaç istisna hariç kaliteli mal üreten türk firması yok. Özellikle teknoloji açısından.
(bkz: sahi bi yerli araba vardı ne oldu ona)
kalitesiz bir yaşama neden olur. iyi ürün üretilmediği sürece ülke ekonomisi yeteri kadar iyi olmayacaktır.
Eğer yerli malı emsalleri içerisine ihtiyacı karşılıyor, hem fiyat hem de kaliteli ise almamak ahmaklıktır. Amma velakin yerli malı emsallerinden kalitesiz, fiyatı da aynı veya daha fazlaysa almak, alarak bu endüstrinin sırf ben yerliyim diye bize geçirmesini desteklemek ahmaklıktır. iktisat bilenler bilir korumacılık dikkatli yapılmazsa verimsizliği ve kalitesizliği destekler.