bugün

hoşlandığı kızların önce ''evi var mı'' diye merak etmelerinden mütevellit ortaya çıkan meraktır.

en son ki ilişkimde ayı daha ilişkiye başlamamışız doğru düzgün, pat diye ''ben evi olan kızla evlenirim'' demez mi?
ulan hırbo! evim var ya da yok o saatten sonra benden zırnık bilgi alamazsın ki zaten.
bazı erkeklere garip gelebilir, saygı duyarım.
lakin; bir insana birkaç günde aşık olunmaz, o sadece heyecandır. zaten ciddi düşünmüyor şu devirde çoğunluk. Neyin hesabındasın. Neyin tribindesin?

Hem bir kadının eline, evine bakmak gururunu okşar mı? ha okşadı diyelim bir yerden sonra bir dikili evin olmasa da zaten o seni kabul etmez mi?
benim her şeyim var diyenler de kadınlardan beklenti içerisinde olabilir.
hayat müşterektir. evi olmasa aşık olmayacak mısın?
sevmeyecek misin?
neden mahrum ediyoruz boktan isteklerle yaşanması muhtemel mutluluklardan sevdiğimiz ya da yeni tanıştığımız insanları, kendimizi?
her neyse. her koyun kendi bacağından asılır.
(bkz: yeni nesil ergenlerin ev merakı)

daha kendi kıçını temizleyemeyen sikko kafalı ergenlerin kızlara biraz hava olsun, biraz da "ben kendi ayaklarımın üstünde duruyorum" imajı vermek için saçma bi merak sahibi olmasıdır. evin içini bok götürür orası ayrı ama derli toplu düzenli biriysen adam gibi eve çıkarsın temiz temiz yaşarsın. sırf kız tavlamak için ev mi alacaksın mal.