bugün

yağmurlu havada yaşanan olayların üzerinden bir süre zaman geçmesi sonucu yaşantının hatıraya dönüşmesi durumu.

Ders 1: yazım hataları

yağdı yağdı. hava sıcaktı ama. hem yağmur hem sıcak hava çok "güzeli"(güzeldi). dışarı çıktım. terlik de vardı "asdfasd"?? yok hadi yağmur yağıyor terlikle niye çıkıyorum. hadi terlikle çıkıyorum yağmur niye yağdı? peki dışarı niye çıktım? "hi hi"?? uykusuz aldım. ama aslında almıcaktım(almayacaktım) ama fiyatı sordum böle(böyle) adam 1 lira dedi. öle(öyle) bi dedi ki sanki bütün gün hiç bişi(bir şey) satmamış. mutlu oldu fiyatı söylerken. yaşlı adam(ı) dedim kırmayım(kırmayayım), almasam dev?? üzülcek(üzülecek) belki. aldım dayanamadım.

Yazar altı yaşına çok fazla dönünce yazım yanlışı çoğalmış.

ders 2: anlatım bozukluğu

iyi ki çıkmışım yolda pamuk şekeri satan amca gördüm aldım. bi(bir) kaç senedir yemiyordum . 6(altı) yaşında bana büyük heyacan(heyecan) verirdi bu. 6(altı) yaşıma döndüm yine.

burada anlam kargaşasından kaynaklanan bir anlatım bozukluğu mevcuttur. yazar pamuk şekeri satan amcayı uzun zamandır yememiş anlamı çıkıyor cümlesinden. ha tabi gerçekten bunu kastediyorsa o ayrı bir dava.