bugün

var boyle bir ekol. 'azizim bak su entry'nde boyle demissin ama yarak gibi dusunuyorsun, senin gidi yaragimin antifrizi.' gibi mesajlar aldigim cok oldu sozlukte. yahu kufur ediyorsunuz daha icten oluyor vay be diyorum adam hakikaten tepki vermis adam akilli yazdigim yaziya, ben de guzel bir kufurle, olmadi mantik yoluyla neden boyle bir entry girdigimi acikliyorum . e simdi sen bana azizim diye mesaj yollarsan benim sevkim kiriliyor kardesim, sinirim bozuluyor cevap dahi yazmiyorum o adama, sanki kendisi papalik muessesinin karar mekanizmasi bana yasarken azizlik zevkini tattiriyor. oldu olacak, muhterem st. robterk diye mesaj at tam olsun. ha keza eminim ki bu adam gunluk hayatta gelip bana azizim ya sen bu konuda ne dusunuyorsun seklinde bir cumle kurmayacak, bunu sadece yazi dilindeki bir aliskanligi olarak birakacak.
bunu yapanlar, genelde cok uzun favori birakiyorlar.
kendini aziz gören kişinin karşı tarafa bunu anlatırken karşı tarafın kendini aziz görmesi.
azizim; çok muhterem bir sıfattır yav!
yazı dilinde de konuşma dilinde de kullanılmalı tabiki.
kanki diyesiye kadar azizim dense ya türk gençliği...değil mi?
"bak azizim, gerçekten bir tespit yaptığını sanarak çalakalem bir şeyler zırvalamışsın ama olmamış." şeklinde kurulan cümleler de bu ekolün içindedir.