bugün

Kızımın yanlış hatırlamıyorsam 5-6 yaşlarında bu soruya verdiği cevabı (soruyu) yazmak istiyorum öncelikle. Eğer üzerinde yaşayan bir canlı yoksa bu kadar büyük bir evren israf olmaz mıydı?

Evet yaklaşık o yaşlardayken ben de aynı duygular içindeydim uzaylıların varlığına inanıyordum, şu an inanıp inanmama dururum daha gerçekçi . Çocukken yıldızların durumlarını çizerdim geceleri, penceremden görünen kadarıyla. Yıldız günlükleri gibi bir şey yani . Gökyüzüne bakarken farklı şeyler görürdüm elbette heyecanlanırdım uzaylılar diye .

Hala farklı şeyler oluyor gökyüzünde ama ben onların uzaylı olduklarını düşünmüyorum artık. Bizzat dünyalıların işi olan özel araştırma uçakları olduğunu düşünüyorum. Teknolojisi farklı evet , sabit duruyorlar hızlı hareket kabiliyetleri var bir çok görüntü geziyor internette. Ben onların keşif uçakları olduğuna inanıyorum artık. Gerçekten farklı bir formda olup da dünyamıza gelselerdi elbet bu kadar uçanını görürken içindekine de rastlardık bunca yıl.

Gerçekten uzaylılar mutlaka vardır ama bize bulaşacaklarını sanmıyorum. Uzaylı olup da bize benzeyecek de değiller elbette . Her gezegende kendi enerjsi dahilinde yaşayan bir çok organizma vs vardır mutlaka. Sonuçta gözle görebildiklerimiz ve göremediklerimiz var.