bugün

Moruk.
Hacı amca.
Babalık.
Benden büyük yok ki.
Erkeklerde 10 - 15 yaş arası için abi iyi gider de sonrası için dayı daha uygundur ağız alışkanlığı. Kadınlara gelince aradaki yaş farkı kaç olursa olsun onlar her daim bizim ablalarımız tabiki.
Siz diye hitap ederim. Abla, abi diye hitap edememe durumu var.
Bugün avm'ye gittim çoğunuzun aylık kazandığı para kadar fiyatı olan ayakkabılarımı aldım. Çıktım, valide ile görüştükten sonra tekrar girmek zorunda kaldım avm'ye. X-ray makinesi o kadar kötü ki... Poşetleri içine almıyor, neyse metallerin konulduğu yere bıraktım. Telefon, cüzdan, anahtarları koyarken yaklaşık 4-5 saniye geciktim. Arkadan 50'li yaşlarında bi adam seslendi. Hadi seni mi bekleyecez!, diye. Ben de artisliğe gelemem, elim ayağım titrer. Anahtarı fırlattım o yere, adama döndüm kimsin lan sen? Dedim. Baban yaşında adamın düzgün konuş, diye karşılık verdi. senle aynı sırada bulunmam bile utanç kaynağı ne yapalım, bekleyeceksin beni diye karşılık verdim. Cevabı Hadi ikile, allah allah oldu. Şşş, sakin ol sakin dedim. Beni bilenleriniz var, aşağılayıcı bakışlar ve gülümsememle 5 para etmeyen orospu çocuğunu ezdim. Güvenlikler gitti adamın yanına, tamam beyfendi sakin olun diye tutuyolar adamı. Gel şuraya çık karşıma diyip gülüyorum sesli sesli. Psikolojisini bozdum dangalağın. Ulan giydiğin kıyafetlerin toplan değeri kemerim etmiyor, yaptığın hareketlere bak.