bugün

-ps5 / xbox one s
-nintendo switch

-i7 li herhangi bir bilgisayar
-vr gözlük

- 4 - 5 odalı bir apartman dairesi
-ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir araba
-ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir meslek ( en az 4 tl )

- dünya'ya barış ve adalet getirecek zımpırtı

+ normal bir hayat
Çok uzun zamandır işsizim. Bir meslek sahibi olsam her şey düzelecek ancak ayağıma kadar gelen fırsatları uzak hayallerim için hep oteledim. Mesela eğitim fakültesinde okuyordum. Şu anda öğretmen olabilirdim. Olmadı. Hala daha okuyorum. Bu sefer sosyal hizmetler okuyorum ancak okumaya pek fazla niyetim yok. Hayalim iyi bir üniversitede felsefe okumak. Kasımda ortaöğretim kpss ye gireceğim. Ödenmesi gereken borçlarım var. Kyk borcu gibi. Okumasam bile o parayı yedim. Boynumun borcu ödeyeceğim ama. Biraz alacağım var. 50 bin lira falan. borçlarımı düşersek 5 bin lira falan birikmiş param var. Antalya da çok da iyi sayılmayacak bir muhittte yeni yapılmış bir evim var. Ne olursa olsun para harcamayı sevmeyen bir annem var ve onunla birlikte yaşıyorum. Babam vefat etti. Önceden hayvancılık yapıyorduk. Hayvancılık insan ilişkilerinde geri planda durmamıza neden oldu. Annem kendime yatırım yapmama karşı birisi ama şu ana kadar zor zamanlarımda yanımda olmuştur. Şu ana kadar en çok para verdiğim şey kitaplar. Giyimime özen göstermem. Az çok ingilizcem var ve diğer lisanlari öğrenmemde bana kolaylık sağlar diye düşünüyorum. Çünkü dil öğrenmeye 2013 yılında başladım ve sıkı bir çalışmadan daha çok dilin mantığını öğrenmeye adadım bu süreyi. Şunu diyebilirim ki dil öğrenmeye yeni başladım diyebilirim.

Kendimi rahat hissettiğim alanlar edebiyat ama divan edebiyatı değil. Siyaset ama bu genellikle günlük siyaset. Tarih herkesin bildiği kadar. Coğrafya lise düzeyinde. Felsefe her filozof hakkında değil. Biliyorsunuz çok geniş bir alan. Psikoloji her dostoyevski okuru gibi. Ve modern fizik youtube videolarindan öğrendiğim kadar yüzeysel bilgiler.

Matematik hayatın her alanında karşımıza çıktığı için bana yetecek kadar matematik bilgisi edinmeye çalışıyorum.

Günlük hayatta bana yetecek kadar biyoloji bilgim var. Ama bu alanda iyi olduğumu söyleyemem.

Kimya ile hiç ilgilenmiyorum.

Klasik müziği severim ama anladığımı söyleyemem. Sadece müzik türleri içinde en sevdiğim tür. Kısaca müzik kulağım yok. Pop müziği çok fazla dinlemem gerçekten bak. Bu konuda biraz bilgim olsun isterdim.

Ve hiç spor yapmıyorum yürüyüşler dışında.

Son olarak bir zeka oyununu bilmek isterdim ama hayır pc oyunlarında bile iyi değilim.

Şimdi bunları yazdıktan sonra sahip olmak istediğim eşyaları yazayım.

Güzel bir satranç takımı. Ve o kadar güzel bir satranç masası.

Güzel bir kitaplık. Kitaplığım sade ama çok fazla beğenmiyorum.

Güzel halılar.

Orta sınıf bir araba.

Ayakkabılar. Mesela hiç kunduram yok. Artık resmi giyinmek istiyorum. Çünkü insanlar bunu ister.

insanların ilgisine göre değil benı yansıtan içinde huzur bulacağım bir evim. Bu eşya mi emin değilim.

Kendi yazdığım kitabım. Çok satanlar listesinde değil.

Resimler.

Vb. Bu kadar.
güncel Önemli Başlıklar