bugün

ha.. ne.. ne alaka lan demeyin, ahvalımı dinleyin. böyle bi ruh hali var ve artık bahsetmeden duramayacağım.

ben polisten çekiniyorum abicim yalan yok. bugüne kadar kaç defa yolda durduruldum kimlik sorgusu için. hatta bi keresinde taksim'de yürürken pat diye biri koluma girmişti, ben kim bu yahu diye bakarken diğer koluma da başkası girmiş, polis kimliklerini gösterip yan sokağa çekmişlerdi beni. gerçi traşımı olup pir u pak bi şekilde dışarı çıktığımda hiç bu tip şeylerle karşılaşmıyorum ama ne zaman sakalım bi karış olursa anında olağan şüpheli konumuna düşüp sorgulanması gereken potansiyel terörist gibi görünüyorum polislere sanırım.

işte bunun diğer bi istisnası da yanında kız olması. hatta yanındaki bi de sevgilinse, elele falansanız haliniz ne olursa olsun anında polis gözünde "bundan kimseye zarar gelmez" adamı oluyorsunuz. gerçi olur da kızı öpersen bu sefer de topluma açık yerde ahlaka mugayir davranıştan sorgulanma ihtimaliniz var o ayrı. polis devriye aracının her geçişinde kızdan hafif uzaklaşma psikozu da yaşamıyor değilim (yahu bu konu başlık açılmak için daha mı iyiymiş, boşver şimdi bu kadar yazdık silmek zul geliyor).

bu sinirli halleriniz hep sevişememekten başlığıyla alaka kuracak olursak, polis gözünde sevgilisi olan adam oraya buraya bomba koymaktan uzak, başkalarıyla siyasi (lafta ya da silahlı eylemde) mücadelelere girmeyecek, olsa olsa sev-genç üyesi, hatta belki apolitik (ama politik olsa bile pasifist), sinirlerini aldırmış kıl tüy velet oluyor çünkü.

ülkücüler (ki en sinirlileri bunlar) kız konusunda (iddia edildiği kadar olduğunu sanmıyorum ama) biraz şanssız olmalarından,
dinciler zaten baştan yasak olmasından,
solcular da örgüt içi ilişkileri yasaklamış olmalarından yanında kız varsa polis sana bakmıyor (şap şup öpmediğin sürece).

tabii o eski günlerdeki "sakıncalı vatandaş" etiketini özlediğimden (evet ya insan özlüyor sokakta polis tarafından durdurulup kimlik sorulmayı) ama artık pek yaşamadığımdan kendimce uydurduğum bi şey de olabilir bu ayrı.
güncel Önemli Başlıklar