bugün

Osmanlıcı bir takım kendini bilmezin ya bu başlığa uğramaması ya da inkar etmesi ile sonuçlanacak gerçektir. yav he he tarih yalan söylüyor doğrusunu sen söylüyorsun diyerek bu dangalaklardan arınalım gerçekleri aktaralım.

Efendim bilindiği üzere Osmanlı'da soylu olmak çok önemliydi. Sarayın içine kapağı attıysanız soytarısı bile olsanız diğer insanlardan farklı muamele görürdünüz.

Köylü milletin efendisi falan değildi. Bildiğin çarıklı ibo'ydu. Ama sarayın etrafında asilzadeler öyle miydi ? Değildi tabii. Nerede atatürk'ün soy adı kanunu ile herkesi eşit seviyeye getirmesi. yok öyle şeyler. Onlar çakırzadelerden, boyacızadelerden falancanın çocuklarıydı. Hala soyumuz 4. Murad'a dayanıyor diye gurur duyan embesiller yaşıyor. Neyse..

Padişahın huzuruna çıkmak tabiri var. Karşısına çıktın mı önünde secde ediceksin. Kaftanını öpüp başının üzerine koyucaksın, Af dileyeceksin. o gün haremde randıman alamadıysa işimiz çok zordu.

Önünde 3-5 rekat eğilmezsen "tiz kellesi vurula" emri ile zindanlarda sabahı beklerdik.

Şükür allah'a insan olduğumuzu hatırlatan, kimsenin elini eteğini öpmemen gerektiğini söyleyen bir lider çıktı. Tabii buna karşı çıkanların olması doğal. Sadece soylu adamın sperminden düşerek ömrün boyunca rahat yaşamak güzeldi.

“bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. yalnız bir kuvvet vardır. o da millî egemenliktir. yalnız bir makam vardır. o da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir" mustafa kemal atatürk.

edit: tespit çürütülememiş tarafıma putperest, ateist, mecusi gibi yakıştırmalar yapılmıştır. Halbuki konu şahsımın neye inandığı değil bu halkın osmanlı öncesi ve sonrası olmalıdır.

not: colgate diş macununa tapıyorum.
Yav onu peygamber öğretmemismiydi?
(bkz: vay anam vay serhat neler olmus ya)
milli egemenlik diye tutturup ikide bir darbecileri göreve çağıran cumhuriyetçi beyanıdır.

evet canım, bir sultanlığı bıraktık, diğer bir sultanlığa adım attık. haşa lafım atatürk'e değil; daha sonraları atatürk'ün sultasını eline alan sözde cumhuriyetçilere.
Lan, adamlar Allah'a secde etsinler diye nereyi fethettilerse cami yapmışlar. Bu cehape zihniyetli arkadaşta sözde bize atalarımızı kötülemeye çalışıyor.

(bkz: ben hassiktir diyorum)
milimetrik sapma yöntemiyle sıvışan ergenleri açığa çıkartan konudur.

1- yalnızca kimin önünde secde edilir ?

2- bir insanın yaşama ve ölme hakkını padişahlar ve çocukları nereden almaktadır ?

3- taht sahibi olmak için kendi kardeşlerini, yeniçerileri öldürenlerin imanında bir sapma söz konusu değil midir ?

4- her yere cami yaptıran bu atalarımız saraylarına niye harem yaptırmıştır. Harem islam dininde var mıdır ?

Hadi şimdi bu soruları cevaplayamıyorsan siktir git ergen. Peygamber ümmeti olmayı, dininizi adam gibi yaşamayı bile cumhuriyetten sonra öğrendiniz.
aslında atatürk değil muhammed öğretmişti. ama zamanla insanlar halife denen insanlara şeyhlere, efendilere secde etmeye başlamışlardır. bunu yurdum insanında da görmek mümkündür, sadece herhangi bir türbeye girmek yeterlidir. bu noktada atatürk hatırlatma yapmaya gerek duymuş olabilir. keşke birileri diyanet fetvalarıyla bunu yapsalarda kırk yılın başı bi işe yarasalar.
güncel Önemli Başlıklar