bugün

günümüz aydınlarının yaşam felsefesi.

-yahudilerin hepsi piç, gebersinler, hepsi aç gözlü cimri pis mahluklar. adolf hitler çok güzel demiş, ne demiş 'öldürmediğim her yah...' için demiş. çoh güzel demiş mükemmel demiş.
+doğrudur abi. ha bu arada bence kürt sorununda kürtler de haksız. bak tamam biz ülkece haksızız, biz çok kötüyüz berbat insanlarız biz. ama sanki kürtler de haks...
-ne diyosun lan sen faşist.
+abi diyorum ki kürtl...
-sizin gibiler yüzünden kardeş kanı akıyo.
+abi ben mi dağa çıktım.
-piiiiii mendebur.
+abi az önce yahudiler'in kulak memelerine kadar sövdün.
-o başka.
+ama sen ermeniler'e de sardın geçen gün. yunan tohumu dedik beraber küfür niyetine. türkler şöyle türkler böyle diye özeleştirinin dibine vurmultum hani. ağladın. hamdın piştin oldun dedin bana. neden kürtleri eleştiremiyoruz?
+faşist.
+ya soruma cevap ver.
-faşist.
+amk.
-faşist.
(bkz: tamam dostum sakin ol seni iyileştireceğiz)
türkler tarih boyunca halktan ve hak'tan yana olmuş bir milletir. ispanya'da soykırıma uğrayan yahudileri soykırımdan biz kurtardık.

gittiğimiz yerlere umut götürdük. hoşgörü, sevgi götürdük. fakat iran ve türevlerine karşı hassasiyetimiz hiç bitmedi. osmanlı döneminde en büyük düşmanımız onlardı. kabul edelim ki biz başkasının boynunu bükene kadar gereğini yaparız...

şimdi bize boyun bükmeyen kim? yahudiler mi... tamam arkadaş yahudiler kötüdür, pistir, ahlaksızdır.

olay budur.

ha bir de farklı bir yaklaşımla konuyu ele alacak olursak... sayın başbakanımızın emri de olabilir. kimbilir.

zira şu günler de yahudilerden ne kadar nefret edersek ve ne kadar yaklaşırsak kürtlere tayyipgiller için o kadar çok oy ifade eder.

son olarak kendini aydın sanan pıtırcıkların oyununa gelmeyelim, derim.