bugün

ucak yolculugu sırasında okunan gazetede, ''rusyadan havalanan ucak ural daglarına düstü 80 ölü var'' tarzında bir haber okunması durumudur.eger haberin son bölümünü yanınızdakiyle paylasırsanız kısa bir sessizlik ve tırsma hali yanınızdakilerde belirir.

edit: imla
kafayı yeme durumudur. "incem ben " de diyemessinizdir. yolculuk sona erene kadar terler boşanır kanımca.
*
atlasjet düştükten 2 gün sonra atlasjetle uçmak çok daha vahimdir. birde uçağın pisten kalkması ile birlikte bir anda uçağın iç aydınlatma ışıklarının sönmesi daha bir vahimdir. uçak içinde şaadetler sıkça duyulmuştur.
(bkz: kaptan müsait bi yerde)
yaşarken korkutan, ilerleyen zamanda akla gelince güldüren olay. 2 ya da 3. uçak yolculuğumu yapıyorum yanımda koridorun karşısında oturan kimse yok, uçağın yarısından fazlası boş zaten insan görmek için ayağa kalkmam gerekiyor o derece yalnızım havada. camdan dışarı bakıyorum bulutlar çok yakın garip bir keyif veriyor bu bana ama uçağın benim oturduğum taraftan görebildiğim kanadının titrediğini görmek ve girdiğimiz ince bir hava boşluğunun yarattığı sarsıntı, içimden sanki bir parça kopmuş gibi hissetmeme neden oluyor ve korkuyu yenmek, kalan süreyi tamamlamak amacıyla yanımdaki gazeteyi okumaya başlıyorum. ana sayfada, manşet haberin altında, "thy uçağı düşme tehlikesi atlattı" yazıyor, koridor tarafındaki koltuğa geçiyorum hemen amacım hosteslerden birini görüp rahatlamak sanki uçak düşse hostes kurtaracakmış beni gibi, nasıl bir psikolojiyse artık, 3 sıra önümde tanıdığım bir arkadaşımla göz göze geliyoruz gülümsüyor bana, "korkmuş gibisin" diyor zoraki bir gülümsemeyle onaylıyorum onu 10,15 dakika sonra uçak sağ salim iniş yapıyor ve servis aracında arkadaş, "fazla hava boşluğuna girmedik ama korkmuştun, uçma fobin var sanırım" kendisine cevap vermek yerine gazetedeki haberi gösteriyorum arkadaşım "şaka gibi ya, iyiki yukarda uzatmadın gazeteyi bana seninle kavga ederdim sonra" diyor.
(bkz: sevişirken bir yandan da haydar dümen okumak)
ölmeyip sag kalırsak, aynı anda bu baslıgı acmayı düşünmek..
aklıma çok film hareketler bunlar geldi. kanka bi çılgınlık daha.