bugün

Hawking ın boku bile olamayacak lavugun açtığı başlık.
Hawking'in türk kızlarına özendiğini gösterir.
la taşşak kafalı, açıklamanın devamını okusaydın da görseydin ne olduğunu. adam diyor ki eğer uzaylılar varsa bizden çok gelişmişlerse bizi böcek gibi ezebilirler.

temkinli yaklaşmalıyız, ayran budalası gibi atlamamaıyız dikkat çekmemeliyiz diyor yani.
Nasıl gelicek telefona gelse bile mesaj hakkım yok ki.
alınmasınlar sonra diye düşündürten beyandır.

(bkz: mavi tik)
Başlığı görünce bunun altından kadir mısıroğlu çıkar dedim. Çıkmadı.
Düşünsene uzaylılar da ilk o mesaj atsın diye bekleyen cinsten.
Valla bizim kızlara gönderirseler mesajı kesin bizimkiler cevap vermez. Üff snne be slk!
Adam demek ki iletişim kurabileceğimize inanmış ama seçim yapıp cevap vermememizi düşünüyor. Bilim adına bir nebze gururlandım.
Sonunu düşünen kahraman olamaz.
Amk bu da iyice yaşlandık ne dediğini bilmemeye başladı. Koskoca Ax7372wq bize sinyal gönderecek ve biz siklemeyeceğiz öyle mi? Bu amk mutantının yağını eksik vermişler galiba.
Simirden elim ayağım titredi ya.
kişi herkesi kendisi gibi bilirmiş.
belki budist elemanlar.
Zaten ayni galaksiyi paylastigimiz ufo diye tabir ettigimiz calilarla kontak icinde degilmiydik . Sanirim baska galaksiden gelebilecek sinyallere deginmis , yani diyor ki her hiyarim var diyene elinde tuzla kosmayin , ne cikacagi belli degil .
şimdi bizden çok gelişmiş yaşam formları varsa ve niyetleri de kötüyse bence attıkları mesaja cevap gelmesini bırak, mavi tık olmasını bile beklemezler, çıft tık olması bile onlar için yeterlidir bence. Yani bizden çok üstün bir yaşam formu attığı mesajın ulaşıp ulaşmadığını bilecek kadar donanıma sahiptir diye düşünüyorum.
Bir yandan mantıklı olan teoridir. Eğer biryerlerde bizden daha gelişmiş bir canlı topluluğu varsa bu bizim sonumuzu getirebilir.
Ulan senin gezegenine kafasına göre inip çıkan gözlem yapan dışardan komple dünyayı analiz edebilen varlıklar varsa zaten sen cevap vermesende dilerlerse seni bitirebilirler. Düşünsenize hiç bombaymış şuymuş buymuş gerek yok. Bir salıyor kimyasalı hastalığı falan tertemiz bitiriyor. Tabi bunlar ütopik fikirler. incelemekte isteyebilirler bizi bizim onları istediğimiz gibi. Bu cevap vermemeliyiz olayı saçma olmuş yani. Senin herşeyini gözlemleyip sana senin dilinden mesajda yollayabiliyorsa hele. Hawkingi ne kadar büyütüyorlarsa gözlerinde illa her dediği doğru olcak..
bunu kahveci fikret abi söylese hasiktir çekerdiniz bu adam söyleyince -ki söyler fiket abi de- mantıklı açıklama yapmaya çalışıyorsunuz ilginç mk.
onlar kim köpekmiş de cevap vercekmişim. hem mesene den sildim ben onları.

http://www.cnnturk.com/bi...na-cevap-vermeyin-uyarisi
gayet mantıklı bir açıklama. neden çomar oluyor bu adam? gündelik hayatın kıvrımlarında kaybolmuş, tek derdi ay sonunda maaşını alıp, taksitlerini ödemeyi düşünen bir adam için elbette hawking'ın uğraşıları ona çomar-vari görülebilir. kaldı ki, kahveci fikret abi de bilim dünyasına , en az hawkingkadar katkı da bulunsa, onu da savunuruz. hawking'in bu açıklamayı yapmasına neden olan sebep, geçen haberlerde çıkan bilim dünyasına karıştıran sinyal ise, bence çok mantıklı bir açıklama yapmış. o mesaj şayet akıllı bir yaşam formundan geldiyse, o uygarlık bizden katmer katmer ilerdedir sözlükdaşlarım. tip 3 veya tip 2 uygarlık karşısında hiçbir şansımız yok. yuvasından çıkan, deliğin üstünü kapatan kalın kış botlarının köşelerini ısırmaya çalışan asker karıncalar gibi oluruz. gene masum bir örnek oldu bu. ayık olmamız ve güneş sistemi çevresinde uslu uslu yaşamamız gerekir.

(bkz: kardaşev kademeleri)
Tam tersini düşünüp katılmadığım önermedir.
doğru düşünce. koskoca hawking kadar iyi mi bileceksiniz? adam evrenin sırlarını çözdü, uzaylılar kötüdür diyorsa öyledir kuşkusuz. Ancak bir o kadar da gereksiz bir uyarı, çünkü dünyalılar laf dinlemez, bana hala mesaj atıyorlar.
independence day'deki gibi uzaylı işgalini akla getirecek açıklamadır.

http://www.youtube.com/watch?v=NZZvtQtdbzM
adam haklı.

dertsiz başımıza dert aramaya hiç gerek yok.
görüldüye izin var mıdır?
neden? bizim dünyada ki görevimiz türk kızı olmak mı?