bugün

insanı sinir edendir. bir akrabanız vardır ne bileyim atalım annenizin halasının oğlu. yıllarca görmezsiniz. siz bu sırada ergenliği atlatmış, üniversite hayatında fink atmış, yüksek lisans olaylarına girmişsinizdir.

yıllar sonra bir lanet gece size oturmaya gelirler ve bu adam size lan diye hitap eder. sinir olursunuz. adam sizi hala 10 yaşındaki halinizdeki gibi görür. ''naber lan okul bitmiyor mu oğlum ehe?'' diye saçma sorular sorar, el temasında bulunur. çok gıcık oluyorum cidden.
köprünün altından çok sular aktığını idrak edememiş akrabadır.
sonuçta akrabadır. sülaleler arası futbol müsabakası yapılırsa takım arkadaşınız olacaktır, o derece yakındır yani. ben sana burda yarram desem bukadar rahatsız olmazsın heralde.
bir okul okuyup üniversiteyi bitirince götü kalkan tiplere yapılması sevilen aktivite olabilir. yüksek lisansımı yaptığım şu dönemlerde bile benim en çok sevdiğim şeylerden biri bu. çocukluk işte.
insanın kısa donlu halini bilen kişilerin tavrıdır. onların gözünde hep çocuk kalıyor insan. ancak kişi ses getirecek bir eylem yaparsa yada ünlü biri olursa yakınları övünerek anlatır.
- ben var ya bu sakat sinek' in halasının kocasıyım.
gibi.
-naber lan okul bitmiyor mu oğlum ehe?
-eee recai bey ben şu an yüksek lisans yapıyorum!
-lan lan lan çayı döküyodum az kalsın
-çıldiriciyim...