bugün

sıklıkla yaşadığım bir durumdur aksiyon olduğu zamanlar farkında olduğun için tadı kalmıyor rüyanın.
Farkında olduğum zamanlarda rüya yönlendirmesi yaparak mutlu sona ulaşırım.
farkında olduktan sonra maksimum 3-5 saniye daha rüyayı devam ettirebildiğim durum. Bir keresinde farkına varıpta çevremde ki binaların rengini değiştirebilmiştim. hayata dair en büyük başarılarımdandır. *
uzun süre koruyamadığım farkındalık hali
ama eğer korursam hepinizi tek tek bulucam ve işte o zaman benden korkun. *
Yakaza denir. Uyku ile uyaniklik arasinda gorulen ruya sekli.
lucid rüya olarak geçer. kendini kontrol edebilmek bir üst versiyonudur.
Lucid dream'dir. Ayrıca astral seyahate çıkmanın basit yöntemlerinden biridir. Eğer çok sık yasanıyorsa üstüne gidilip bununla ilgili çalısmalar yapılmalı...
Bi keresinde gördüm tam 3 ay öyle sürdü. Rüyada yaşıyordum orada yiyor içiyordum. Sonra farkettim ki kilo almışım. *

Lan ne boş beleş adamlarsınız.
Bende 2 defa olmuştu. Yakın olduğum bir arkadaşım vefat edince depresyona girmiştim.

istediğiniz yere gidiyorsunuz fakat, gerçekte mümkün olmayacağını bildiğiniz şeyleri yine yapamıyorsuz.
Merdivenin içinden geçmek gibi.
lucid rüya. astral'e geçiş daha kolay oluyor sayesinde. ama nedense fazla kontrol edilemiyor özellikle direkt olarak uçmaya başlıyorsun ve bazen kontrolden çıkıyor ve çizgi filmlerdeki gibi ağzın yüzün rüzgarın etkisiyle yamuluyor (öyle hissediyorsun yani en azından ben öyle hissediyorum). o acıyla hemen uyanıyorum. ertesi günü de her yerim hamlamış şekilde dolaşıyorum. başkalarına da oluyor mu acaba?
Tam farkindayken rüyanın en güzel yerinde uyanmakla son bulur benim için.
küçükken "a rüyadayım deyip" bi halt olmadan, rüya bitimi ile uyku devam eder.

ama yetişkin insan mal gibi "rüyadayım der" kontrol edeyim der ve edemez rüya biter. rüya bitince karanlık başlar ulan rüya bitti o zaman uyanığım neden gözümü açamıyorum der, ve garip sanrılar başlar beyni uyanık insanın bedeni uyuduğu için gözlerine dahi hüküm veremez.

ve en kötü kabustan bile beter saniyeler, hatta daha korkuncu dakikalar başlayabilir.

yani yetişkin iken çok çok korkunç bir durumdur...
Çok gıcık bir olaydır, normalde rüya görmek film gibidir karar sizde değildir, bu rüyalar sıkıcıdır.
para ile sevişirken farkındalık çok kötü oluyor. şimdi uyanacam, siktir olup gidecekler diyorsun...
Hatta rüyada olduğunuzun bilincindeyseniz rüyanızda istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz.
Unutmayın: Sadece rüyanızda.
kontrolün sizde olmasının verdiği hazzı yaşamanıza sebep olacaktır.

güzel bir rüyaysa tadını çıkarır,

kötüyse uyanırsınız.
bir zamanlar sürekli başıma geliyordu ancak rüya da olduğumu fark ettiğim an uyanıyordum bir tadını çıkaramadım şunun.