bugün

11-15 mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan şenlik.
program ise şöyle;

11 Mayıs Pazartesi 21.00: Gripin -Model
12 Mayıs Salı 21.00: Athena
13 Mayıs Çarşamba 21.00: Zakkum
14 Mayıs Perşembe 20.00: Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Konseri
15 Mayıs Cuma 21.00: Gülşen- Yok Öyle Kararlı Şeyler
Kardesimden duyduğum kadarıyla bundan sonra olmayacak şenliklermis. Mazeret çevre halkının rahatsız olmasiymis. Eger gercekten böyle bir şey varsa öğrenciler tarafindan tepki gösterilir, gerekirse şenlik yeri değiştirilir ve karar gerçekleşmez diye düşünüyorum.
Kampüs cafenin önünde ki otobüs kalkış yerinde olacak olan şenliklerdir.

Beton üzerinde, bin kişinin bile sığmayacak yerde.

işin tuhaf tarafı çevre rahatsızlığı diye yeri değişmişken kimsenin hazırlık sınıflarının sınav haftası olduğunu, ders çalışırken rahatsız olacaklarını düşünmemeleri. Hele de üniversitenin en boktan en alakasız bölümlere bile zorunlu ingilizce hazırlık koymuşsun düşünmemesi.
(bkz: veterinerlik)
(bkz: tarih)

Etkinlik yeri değişti demişken otobüs duraklarının da yeri değişti. Mediconun arka tarafında ıssız ama baya baya ormanlık bi alandan kalkıyor artık. Şenlikler bitene kadar burada olacaklar. Umarım şenliklerde sonra da orada kalmazlar.

Hayır senin kampüsünde daha gece aydınlatması bile yokken kocaman kampüste gündüz bile ıssız yerler varken gecenin bi yarısı orada inmek zorunda kalacak kız öğrencini nasıl düşünemezsin. işi olan evden gelecek olan geç kalmış olan ailesinden geç ayrılmak istemiş olan oradan nasıl geçip de kız kyk yurduna kadar gelecek. Yolun neredeyse tamamı karanlıkken.

Ki yol erkekler için bile tehlikeli bu ülkede damacanaya hallenen mi dersin 12 yanındakine hallenen mi dersin hepsinden mevcutken sen öğrencini böyle bir ateşe nasıl atabiliyorsun.

Kısacası bu yıl etkinlikler şenlik havası gibi geçecek mi bilmiyorum ama çok ses getireceği aşikar. iyi yönde olmayacağı çok daha aşikar.
Öğrencilerin protesto ettiği şenliklerdir.
uludağ üniversitesi öğrencilerinin yılın stresini atacağı şenliktir.

şimdiden iyi eğlenceler.
Yurt genelinde büyük üne sahip olan, geleneksel hale gelen bahar şenliklerinin yeni rektör ve zihniyeti tarafından çöpe atılmış olanıdır.
hepsini anladım da gülşen ne lan ?
hadi gülşeni aldın kapanış neden lan ?
hadi pop dinleyen bir kitleye de hitap etmek istedin neden gülşen lan ?
kime sordun, nerede anket yaptın ?
teşekkürler uü.

edit : bulutsuzluk özlemi gelmeyecek mi ?
ikinci gününde gidip bizzat gördüğüm ve neticede 'bir daha istemesinler' şenliği halinde düzenlendiğini düşündüğüm şenliktir.

10 futbol sahası genişliğinde dümdüz daha kampüs planlanırken şenlik alanı olarak ayrılmış bir çim alan yerine avuç içi kadar beton zeminli otobüs durağında yapılması pek bi abes. lihtenştayn'ın yüz ölçümü kadar çim alanın var ve sen otobüs durağında üniversite bahar şenliği yapıyorsun. süper bir fikir.

şenliği öğrencilerden bağımsız olarak hazırlayan kel ve göbekli amcalar da öğrencileri sağılacak inek olarak görmüş besbelli. şenlik sadece kiralık uyduruktan bir sahne ve öğrencilerin gayet kazık yiyerek alışveriş yapacakları standlardan ibaret. ya para harcayacaksın ya da akşam konserde bulunacaksın. öğrenci milleti konserin kralına zaten normal zamanda gidiyor. ne bir lunapark var ne küçüklü büyüklü sponsorların düzenlediği etkinlikler ne de devasa amfi tiyatrodaki sanatsal kalitesi yüksek gösteriler. koskoca amfi tiyatro şenlikte boynun bükük kalmış ve tektük sevgililere hizmet etmekte.

halbuki eskiden - yani bir gece teomanın, diğer gece dumanın çıktığı- şenlikler hiç böyle değildi. öğrenciler acaba hangisine gitsek diye adeta hakim tepelerden kendilerine eğlenecek etkinlik seçerdi. üst üste koç, eti, ülker, mercedes-benz, nilüfer turizm, türk -telekom, coca cola nın renk kattığı şenlikler olurdu. insanlar şenliğin son günü bir sonraki şenliği düşünmeye başlardı. hem kapanış gününde saçma sapan gülşen falan değil de; mesela şebnem ferah olurdu ve ardından da baba gibi ünlü djler kapanış partisi yapardı.

sanırım tek değişmeyen şey 'bakın nasıl eğleniyoruz' edasıyla akşama kadar horon tepenler. o da çok yer işgal ettikleri için şenlik komitesinin işine geldiğindendir.

sonuç olarak 'nerede o eski şenlikler' diyorum. zaten bir çok üniversitede artık bahar şenlikleri kaldırılmışken züğürt tesellisi olarak görülebilir belki.
2006-2007 deki 6 günlük o efsane şenliği yaşamış biri olarak bu içler acısı duruma çok üzüldüm. iktidar etkisi midir, yeni rektörün siyasi görüşünden midir,maddi anlaşmazlıklardan mıdır bilmiyorum ama cidden yazık. orada bu eğlenceyi yaşamayı hakeden binlerce öğrenci var. en kısa sürede düzelmesi dileğiyle bu durumun.
şenlik alanının kyk'nın ordaki betonarme iğrenç zemine taşınmasıyla rezil olmuş ufacık alana kimsenin sığmadığı rahat etmediği, toz toprak bir alan oluşturulmuş. Hiç bir şey olmasa çimlerde oturur eğlenirdik medikonun önü ışıl ışıl olurdu şimdi herkes üst üste lunapark oyuncakları bile yok.

sebebin çevre rahatsızlığı olduğunu sanmıyorum çevrede ne var allah aşkına.?
rektör yardımcısının demagoji yapması komik oldu, yuhalamalar boşa gitmedi en azından. athena konseri öncesi seyircinin moralini 4 tane dalyarağın başına gelen üzücü olayla bozması cabası. neymiş efendim, ikisi hastanede, ikisi ise toprağın altındaymışmış, üniversitemiz adına böylesine üzücü bir olay ile başbaşayken ona göre davranıp az eğlenecekmişiz. ulan uyuşturucu çekip mort olan 3-4 gerizekalı yüzünden ben neden eğlencemi bozayım hırto! nasıl geberdiklerini örtbas ederek seyircinin şevkini kırmak ayıptır, yakışıksızdır, açıklasana çıktığın o sahnede bunları he?. neyse ki bütün kurtlarımızı döktük. eyvallah uludağ, her ne kadar kötü bi şenlik programı olsa da athena iyiydi. seneye sanırım komple iptal.
iyiymiş valla gitti güzelim şenlik.