bugün

çok yaman bir çelişkidir sol frame ye bakın her gün onlarca anti troll içeren başlık görürsünüz herkes diyor ki burası sözlük bilgi içerikli entry girmeliyiz peki diyelim ki öyleoldu herkes bilgi giriyor ondan sonra ne oluyor biliyor musun?

adam sayfalarca bilgi araştırıyor kimi zaman saatlerce uğraşıp kaynaklarıyla birlikte bir tespitte bulunuyor sonuç? en fazla 2 artı oy en fazla 2 tane entry bir kaç tane de ''özet geç piç''ci tayfa bu istisnalar hariç hep böyledir.. peki şu durumda bu adam ikinci seferinde kendini neden bu kadar yorsun bir sözlük kızına laf sokup hemen anında artı oy almak varken onlarca entry i bir anda başlığın altına toplamak varken salak mı bu insanlar?
uzun lafın kısası bilgi içerikli entryleri okuyup oyunu vermeyen ilgilenmeyen insanların trolluğu eleştirmesi çelişkinin önde koşturanıdır.
(bkz: özet geç piç)

şaka şaka...

ne çınarlar harcandı bir çivi uğruna... kasmaya gerek yok bunu da kimse siklemeyecek.
eğer girdiğiniz bilgi içerikli entry'i insanlar bilgilensin diye yazıyorsanız sorun etmeyeceğiniz durumdur.

yok bahsettiğin gibi artı oy almak için ise eğer zahmet edip araştırılmaması gerekir bence.
aslında çelişki değildir. eğer bilgi içerikli entrylerinizi, kopi pest yapmayıp işlenmiş bilgi verirseniz, bunu da anlatırken güzel bi üslubunuz varsa, hafif argo, biraz espri, akıcı bi yazıysa sayfalarca okunabilir.

ama şu konuda katılıyorum, karikatürde bile insanlar tek cümlede gülmek istiyorlar. doğru, uzun yazıları okumak istemiyorlar. ama ben denedim bikaç uzun yazım bayağa oylanmıştı. yani okuyanlar da var. bide önce yazdığın yazıyı sen oku bakalım, hiç okuyasın geliyor mu? benim şuan yaptığım gibi sıkıcıysan kimse okumaz. uzun yazmak marifet olsaydı iyi yazar kötü yazar olmazdı. ve tüm denemeciler romancıları alt ederdi.

sonuç ve istem: sen sen ol 3 jiletli permatik kullanma. 2 jiletlisi daha iyi.
gollum gibiyim sözlük. memeleri hem seviyorum hem de onlardan nefret ediyorum.

ayrıca tee şo yukarıda gördüğünüz entryi tabiki okumadım. bırakın bu troll ayaklarını onları yaşatıp var eden sizlersiniz amk.

işin aslı önceden ben bu sözlükte entry okur ve bundan gerçekten "yazar" diyebileceğim kimselerin yazılarından büyük keyif alırdım. fakat sözlüğü dingonun ahırına çevirdiler. saçma sapan şeylerden ceza verip durdular. sen artılandıkça karman eksiye gitmeye başladı. böyle saçma sapan bir yer oldu burası. çekip gitmeli hesabı silip. bırakın millet kuklayı uranguyu yazarak güzel vaktini burda siksin. bizene. bırakın pis abazalar, ahlaksızlar burda saçma sapan iğrenç başlıklar açsın gram iplemem.

bunun yerine başka bir şeyler yapmayı amaçlamayı yeğlerim. farz-ı misal, okumaya başladığım bir kitabı sayfa sayısı 500 ü geçmiyorsa 2 günde bitirmek. 3 olmaz yada birşeyler yazmak bir özgünlük yakalamak...

ama burda olmaz. bu saçmalıklar arasında kimse sizi iplemez. çünkü insanlar düzgün kimseleri beğenmezler, uçarı kaçarı tipleri beğenirler. öyledir. öyle yani.