bugün

sözlükteki cezalandirma sisteminin demokratik olmamasi sebebiyle, yazarlarin caylak olmaktan korktuklari icin kendini yönlendirdigi durumdur.

darbe sonrasinda 80 li yillarin basinda dogmus, 90 larda ergenligini gecirmis türk gencliginin hicbir seye muhalif yaklasmamasi ve her türlü sorumluluktan kacar bir hale gelmesinin belki de bir örnegidir bu.

Elestiri esittir cesarettir maalesef, elini tasin altina sokmaktir. "bizi hukuki anlamda zor duruma sokma" seklinde size iletilen bir özel mesaj, aninda üyeliginizi de yazarliginizi da bitirebilir. Hem de bu mesajin kimden geldigi belli degildir (gizlidir). cevap hakkiniz elinizden alinmistir ve sesiniz kisilmistir. Darbeci bir gelenek burda da sürmektedir maalesef. Oysa "arkadasim lütfen suralarini bir daha yaz cünkü su kurala uymuyor" seklinde bir elestiri her türlü tutumu düzeltebilir.

Bu "ben dedim olduculuk" un sözlügün geneline ve gelecegine zararli olacagini düsünüyorum. Bu durum ancak bizi Türk medyasinin 90 lardan beri gelistirdigi, tatliya tuzluya karismayan, elestirmeyen geyik muhabetti yaparak halkin degerleriyle, özelleriyle, hassasiyetleriyle dassak gecen tavrinin bir benzeri olmaya itecektir diye düsünüyorum.

bu entry i sözlükte biraz daha demokrasi, biraz daha anlayislilik ve duyarlilik cagrisi olarak da algilayabilirsiniz.
gördüğüm kadarıyla karışmaktan korkmaktan ziyade kankaları sayesinde sözlükte sözde ağırlıkları hissedilen birkaç denyoyla uğraşmak istemediklerinden kaynaklanan durumdur.
negatif oy almamanıza neden olacak olan eylemdir.

örnek olarak; fethullahçı mafyaya karşı bir şey yazarsanız saniyede negatif oyları alırsınız tecrübeyle sabittir.

hoş onların haneme ekledikleri negatif oylar beni yüceltiyor. fethullahçı mafyaya selam tatlıya tuzluya karışmaya devam.
'ite dalaşacağıma çalıyı dolaşırım' diyen kişidir. zira başınızı ağrıtmaya değmezdir.
sözlüğü çok ciddiye almayıp, makarasını yapıp sonra da çıkış butonuna basan yazardır.
kilo ve tansiyon problemi olanların ödediği diyet. *
caylak iken izlenebilecek akillica bir yoldur.
zira, caylaksiniz sozluk formati da bir nevi uludag sozluk te tatliya tuzluya karismamak degil midir, evettir.**
diyette olan kişi yaklaşımıdır.
ota, haşlanmış sebzeye karışır ancak.