bugün

Olsa idi çok güzel ve kullanışlı olurdu ve aynı zamanda yazarların ilgi alanlarına yönelik başlıkları görmesi de biz yazarlar açısından, "yazı yazmaya teşvik edici" olurdu.

Öyle bir hal aldı ki artık bu rahatsızlık durumu. Madem sözlükte kaliteli yazılar yazmak isteyen arkadaşlar var -ki bu kalite kendi düşünce yapısına göre değişen öznel bir ölçek olacaktır- bu kaliteyi icraa ederken bir başkası bundan rahatsız olmamalı. Çünkü bu "kalite" kimileri için iğrenç geliyor iken kimileri için bir tespit niteliğinde olabiliyor.

Misalen (bkz: bok türleri) bu başlığı ben vakti zamanında- itiraf ediyorum Çakırkeyif vaziyette- açmıştım. Şimdi birisi çıkıp "adam ne tespit yapmış be!" Diyebilir ve bu başlık konusunu beğenebilir. Ama birisi de çıkıp "bu ve bu tür başlıkları gördükçe içim daralıyor!" Diyebilir.

Sözlük şöyle hoş bir şey yaparak istenilen yazarı "donuz listesi"ne koyabilme olanağını sunuyor bize,evet. Ama 'bu gibi yazarların' sayısı ciddi manada fazla gelebiliyor insanlara ve donuzlamak ise tam bir çile olabiliyor. Ve aksi gibi bu insanların açtığı başlıklar da görülüyor.

Sözlüğümüze makara yapmak için veyahut Sözlüğü, "sözlük" olarak kullanmak için kullanan yazarlarımız mevcut. Ve her gün bu konu hakkında şikayet ediliyor. Sözlük yönetiminin bu konu üzerine düşmeleri gerektiğini sözlük yazarları adına bildirmekten gurur duyarım. Ki benden önce duyuran birçok yazarımız olduğunu da biliyorum,bu konuyu.

Ama bu gibi bildiriler arttıkça sesimiz duyulacaktır. Sevgiler. Şevk dolu yazılar.