bugün

evet tam olarak böyle bir durum var sözlükler dünyasında.

her ne kadar ekşi sözlügün ulu'dan daha iyi oldugu düşüncesine katılmasamda bu benim için şimdilik " kedi uzanamadıgı cigere mundar der" atasözünü nitelemekte, inşallah bir gün ekşi sözlükte de yazarlıga terfi edersem iki sözlügü acımasızca karşılaştırabilecegimdir.

yine de ekşi çaylagı olarak bir karşılaştırma yapayım; evet bu iki sözlüge bakıldıgında bir çok yazar için biri uefa kupası biri ise şapmiyonlar ligini nitelemekte. uluda yazarlık yapan burda yazmakla yetinmeyip bir üst lige çıkmayı düşünüyor, tabi bu da yıllar alıyor. bana kalırsa ekşi sözlük berbat bir oluşum, neden berbat denilirse şu sebeptendir ki ekşide yazanların nerdeyse hepsi günümüz sol diye tabir edilen ama sol'la uzaktan yakından alakası olmayan insanlardan oluşmakta. eger araya sag diye tabir edilen görüşe sahip yazar girerse hemen eline çıkış biletini veriyorlar. sözlükte genel olarak tek bir görüş hakim.

çok entel takılmak bazen insanı sıktıgı gibi sinirde ediyor. ulu sözlükte " (bkz: cevahirin ulviye söyleyebilecegi alternatif sözler" diye açılan başlık ekşide ") (bkz: cevahirin ulviye söyleyebilecegi alternatif sıfatlar") olarak yer alıyor. mantık olarak ekşide söylenen dogru lakin , sinir oluyor insan işte.

son olarak inci sözlük saldırısında ekşi yazarlarının verdikleri cevaplar ise akıllara zarardır. söz konusu saldırıda inciden bir fedai ekşi sözlük yazarlıgının silinecegini göze alarak ekşi sözlügü " inci s.kerr" türü başlıklarla doldurmuş ekşi sözlük yazar cephesi ise klasik olan şu cevapları vermiştir " bırakın eglensinler", " onlar gibi olupta onların seviyesine düşmeyelim", " kendilerini böyle tatmin ediyorlar". hiç bir şekilde inci sözlük yazarlarına küfür etmeyerek daha dogrusu küfür etmesini bilmedikleri için edemeyerek olayı kapamışlardır.

inşallah yıllar sonra ekşide yazarlıgımız kabul görürse , ulu sözlügün ekşiden daha iyi oldugunu sık sık tekrarlayacagımdır.
bende mi bir sorun var diye düşündüren kıyaslamadır.
sampiyonlar liginde finale cikma ihtimalim yuzde 1 iken uefa kupasinda yuzde 50 oldugu icin seviyorum ben bu sozlugu seklinde cevap verilen degerlendirmedir.
(bkz: tabi kazanamayız)
(bkz: zallın boş kaleye gol atamaması)
(bkz: salcanın kalenin dibine oturup vodka yudumlaması)
sözlük eko'nun da inter toto kupası olduğu sıralamadır.

inci mi ? belarus kupası.