bugün

Inci sözlük moderatörü bıyıklı genç forvetin kanzuk adlı müsteara yazdığı dizelerden ilham alarak, gerçek bir bıyıklının zalla ithaf ettiği dizelerdir.

ismail... Hayatımda gördüğüm en güzel sıfata nail olabilir.
onun o Konya ovası misali uzanan diş aralarına bir buse kondurmak, bıyıklarımı vücudunun tenasüp yerlerine temas ettirmek istiyor, ürkek yüreğim...
Onu yaşıyorum her anımda...

Misalen giresunumuzun güzide beldesi keşapı ziyarete gidiyorum. Belde ahalisinin tavşan kanı çayından istifade etmek için kahvehaneye atıyorum kendimi.
Kahvehanede anlamsızca ismail sesleri yankılanıyor. Acaba diyorum o mu geldi? Acaba diyorum halisünasyon mu bu gaipten gelen sesler?
Neden sonra Nüfusun yüzde doksanının ismail olduğunu öğreniyorum. içim buruk, kalbim kırık, ağlıyorum.

Fotoğraflarına bakıp iç çekiyorum. adını her andığımda ve sıfatına her baktığımda kalbim intihab edecekmişçesine çarpıyor. Heybetli bedenim seni arzuluyor.

sevgili zall; eğer siz de münasip görürseniz, müsait olduğunuz bir zamanda hem gözlerinin karasına aşina olmak hem de, billur sadânızla ruhumu şenlendirmek, güzel gözlerinizin berfendine mihman olmak suretiyle hoş sohbetinizin muhatabı olmak isterim.

Bu aciz pileyboyla bir kahve içer misiniz?
Güzel bir yalama örneği içeren beyan.
görsel

(bkz: inanma zall seni sikecek)
Pileyboyun yanında zall kim amk?