bugün

uefa kupasına sahip olmak ne demektir ?

- türkiye'de galatasaray dışında herhangi bir takımın ulaşamadığı mertebede olmaktır.
- zamanında gerçek bir takım olup, önüne geleni devirmek. kimseye boyun eğmemek demektir.
- kim ne derse desin diğer takım taraftarlarının ağızları açık bi şekilde * galatasaray taraftarına imrenmesi demektir.
- zamanın en iyi takımlarını devirmek, üstüne tatlı niyetine finalde arsenal'i akabinde o zamanların en büyük takımı olan real madrid'i devirmek demektir.
- ne zaman youtube'da o zamanların herhangi bi videosu denk gelse göğsü kabaran bir taraftara sahip olmak demektir.
- """"yalandan değil"""" hakikatin ta kendisi bir şanlı tarihe sahip olmak. aksini iddaa edenlere de trank efektiyle müzedeki iki dev kupayı gösterme şansına sahip olmak demektir.

ben dürüst bir galatasaraylıyım. kimsenin başarısını karalamam, yalanlamam, görmezden gelmem. fenerbahçe de zamanında şampiyonlar liginde yarı finale çıkmıştır bu da başarıdır ama galatasaray bu kupaların yanında aynı mertebeye ulaşmış bir takımdır. yani başarı oranları matematiksel olarak bile karşılaştırılamaz derecede farklıdır. günümüzde galatasarayın düştüğü duruma üzülüyorum, ama hiçbir şekilde utanmıyorum. çünkü zamanında bu sevinçleri bize yaşatmış takıma bunu yapmak büyük ayıp olur. biz yalandan demedik iyi günde kötü günde galatasaray diye. işte bu kadar göğsümüzü kabartmış bir takımın taraftarıyken, bi sezon birilerinin yüzünden ligin orta sıralarının da altına düşmüş olmak, gerçek galatasaraylıların bu insanlara gerçek galatasaraylılığı hatırlatması ve onları kendine getirtmesi için gerçek şanlı tarihe sahip bi takımın yöneticisi olduğunu hatırlatmayı gerektirir. bu yüzdendir dilimizdeki uefa kupası-süper kupa sözleri. yoksa ki "siz şampiyonluk yolundasınız bizim uefa kupamız var biz sizi yendik." gibi çocukça bi söylem değildir. şimdi uefa kupamız var demek mi ezikliktir sizce, yoksa galatasaraylılar uefa kupamız var diye dolanıyolar hala demek mi ? karar sizin.

edit : imla.