bugün

son yıllarda iyice manyaklaşan bir toplum olmamızdan kaynaklı olarak, böyle şeyler korkutuyor şahsen beni! düşünsenize trabzonda liverpool yenildi, fener istanbulda kazandı cimbom turla ülkeye dönecek, beşiktaş zaten oldu gibi deyip benim güzel 4 büyük takımımın manyak taraftarları hep birden sevinmeye kalkarsa? en son bi ara uzun namlulu bi tüfekle damat sevinmişti bu ülkede ve babasından başlayıp halalarına kadar temizlemişti,

hadi bakalım hayırlısı...
futbolumuzdaki ilerlemenin göstergesidir. başarılarımızın devamını diliyoruz. magandalıktan ve holiganlıktan kaçınmak tabii ki bu ilerlemenin en önemli parçalarından biri olmalı.
en az ikisinin eleneceği için çok uzun sürmeyecek olan ilerleme.

edit:umarım yanılırım bu entriyi çıtır çıtır yerim o zaman
tüm takımların tur atlaması ile şahane bir olaya dönüşecek atraksiyon.
türk futbol tarihi açısından dönüm noktası olabilecek bir hadisedir. trabzonspor, fenerbahçe ve galatasaray'dan pek umudum yok ama olur da turu geçerlerse bursaspor'la birlikte 5 şampiyon takım (veya 5 büyük ne derseniz artık) avrupa'da bu yıl at koşturacak. böyle bir olay en son ne zaman gerçekleşti bilmiyorum ama gerçekleşirse gerçekten bayram olur. kolay değil, böyle sezon güneş tutulması gibi 100 yılda bir gelir.***
ibrahima yaftaranın Liverpool FC.nin ünlü kaptanı Steven George Gerrard'ı çalımlama tutkusuyla yandığı uluslar arası futbol organizasyonuna bütün köklü kulüplerimizle katılma durumu...
türk futbolu adına gurur verici, harika bir olaydır.

bunun ülkeye de faydası olacaktır. oynanan futbol, türkiye'nin reklamını yapar arkadaş. futbolla alâkası olmayan eston bir kız arkadaşıma,* levadia tallinn - galatasaray maçlarını izletmiştim zorla. şimdi "kanka 4-3-3 oynayamaz bu takım" tribine girecek kadar futbol ve galatasaray biliyor.

yani diyorum ki, farklı ülkelerde reklam olur bu. 4 takım demek, 4 rakip demek ve belki de 4 ülke demek. liverpool'da gençler şimdi maç saatini bekleyip "türk takımıymış abi ya, trabzon diye bi şehir var, böyle hamsi diye balıkları falan oluyomuş hehehe" diyorlar. yaa. lviv'dekiler "olm uefa kupası var lan bunların, heriflerle deplasmanda 2-2 berabere kaldık mna koyiiim!" diyorlar.

güzel şeyler bunlar hep.
mart ayında gerçekleşmesi halinde bir değeri olacak olan durum.
Kazakistan ve belçika maçları öncesi birçok sakat verip o maçlarda mal gibi kalma ihtimalinin büyük olduğu 15 günlük periodun en tehlikeli günü...
şenol güneşin çıldırdığı gün!

(avrupadan teklif alan umut bulut gitmek istiyor, trabzon yönetimi söz vermiş "seni avrupadan isterlerse veririz." diye avrupadan teklif varmış umut gitmek istiyor! kampa gelen menejerleri şenol güneş siktir etmiş kavga büyüyünce de umutu kadrodan çıkartmış...)
Avrupa kupalarında 4 takım ile katılmış olmamızdan dolayı son derece gurur verici bir olaydır.

(bkz: En son ne zaman 4 tane takımı avrupa'da bir arada gördük ki)
hemen hemen heryıl başımıza gelen bu durumun 2 saatte iki takımın elenmesiyle daha üzücü bi hal aldığı durum.
(bkz: uefada 1 günde 3 takımımızın elenmesi)
seneye onunda yarısını görürsek şükretmemiz gereken durumdur.
güncel Önemli Başlıklar