bugün

evet efendim, ülkemizin acı gerçeklerinden bahsetmek için verilmiş bir örnektir aslında bu. sürekli iç çatışmalar içinde ülke futbolumuz. taraftarlar birbirini boğazlıyor, yöneticiler erdem yoksunu tavırlarda, yorumcular rezalet, hakemler, kalite vs. nerelerdeyiz bir kıyas edelim.

bu gece itibariyle uefa avrupa ligi çeyrek finalinde 3 portekiz takımı var. bunlar porto, benfica ve braga.

bu üç kulubün de bütçesi bizim üç büyüklerimizden daha kötü.

bize bakınca fenerbahçe ilk turda paok a, galatasaray karpaty liev e elenmiş. beşiktaş ise gruplardan çıkmasına rağmen iki maçta 8 gol yiyerek elenmiş kiev'e.

bakın aynı ekonomik güçteki takımlar, ama bir fark olmalı değil mi bu durumun sebebi olacak? ben söyleyeyim, mantalite. hep avrupa başarılarından bahsederiz ama aslında bütün derdimiz galatasaray ın, fenerbahçe nin ve beşiktaş ın birbirlerini nasıl alt edebileceğidir. biz daha büyüğüz, biz daha başarılıyız, siz eziksiniz zihniyeti üzerine kurulu bir futbol düzenimiz var. allah aşkına birisi bana söylesin, fenerbahçe nin, galatasaray ın ya da beşiktaş ın braga dan ne eksiği var?

ha portekiz futbolu bir örnek tabi.

aynı kupa da 2 hollanda takımı (psv ve twente) var. ajax ise bu turda elendi.

rus kulüpleri açısından spartak moskova devam ediyor, cska moskova ve zenit bu turda elendi.

ukrayna futbolu: shaktar şampiyonlar ligi çeyrek finalinde, dinamo kiev uefa çeyrek finalinde.

bu entry ciddi bir takım bilgiler içermektedir. herkesin şapkasını önüne alıp, bunun hakkında düşünüp kendi üzerine düşeni yapmasını isterdim. ama kendi kendime konuşuyorum işte. en büyük biziz, siz eziksiniz vs vs vs ...
hiç ingiliz kalmamasının kontra versiyonudur.
(bkz: kadrosunda 3 veya daha fazla portekizli bulunan takımların son 8'e kalamaması)

isterdik kalmasını, 3 portekiz takımının yanında pek yabancılık çekmezdi.