bugün

ömür törpüsü uzak durulasa fakülte. hele ki dönem 3 de olaylar iyice boka sarıyor bir an evvel kliniğe geçsek kurtulsak diye dua ediyorsunuz bütün gün. ilk 2 yıl gezebildiğiz kadar gezin sonrası karanlık çünkü.
Bütün arkadaşların, tanıdıkların, tanımadıkların kısacası üniversitende bulunan herkes bütünlemelerini bile bitirip evlerinin yolunu tutarken, sen elinde bir bardak kahve camdan dışarı bakarak daha önünde 2 hafta olduğunu düşünürsün kara kara. işin daha da acı tarafı onların Sömestr'dan dönüş tarihleri de senden 2 hafta sonradır. Yani bir tıp öğrencisinin Sömestr'a 15 tatil demesinin nedeni gerçekten tatilin 15 gün olmasıdır. Acıdır. Acıtır.
öğrencileri anatomi çalışıyor şu an. fötal dolaşıma filan çalışıyorlardır.
bünyesinde mobbing' in kralının yapıldığı lisans programıdır. Sürekli bir baskı, sürekli hakaretler, azarlar. En ufak hatanız, yüzünüze yüzünüze vurulur. Azar işitmemek için, vizitlere ve hatta sözlü sınavlara bile girilmez direkt bütünlemeye bırakılır bazen o staj. Her hekimin illaki ama illaki karşılaştığı durum budur !

* Hazırladığı slaytın başlığı uzun diye azar işiten kıdemli asistan hekim gördü bu gözler.
o kadar sene şunun için okuyorlar.

-şunu bir çektir gel bakalım.
ülkemizde sayılı öğrencinin girebildiği ve bu eğitim ortamına girebilen arkadaşlarımızdan bir kısmının tam anlamıyla "hekim" olabildiği kurumlar.
bitmek bilmeyen okul. dengi bir mühendislikte çok daha mutlu olabilirsiniz meraklı değilseniz. ben meraklıyım beyin cerrahı olacağım ona rağmen anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. hele antalya gibi 68372 derece ortalama sıcaklık olan memlekette iyice çekilmez oluyor. o sıcakta dersi bırak erimediğine şükret.
Kazanmak istedigim yerdir . Ne dersane var ne òzel der allah yardımcım olsun tùm snava gireceklerede
kazanmak okumaktan 4 kat kolaydır.
Valla okuyoruz bir de ingilizce olunca haşırttı blekbord. Çalışma disiplinin ve yüksek kapasiten yoksa okunmaz arkadaş.
Artık kafayı yedik lan ahaha
Valla yedim ben
Kaçıncı sınıf diyorlar 10 sn düşünüyorum
Beyin almıyor artık bende saymayı bıraktm zaten

Ev arkadaşım ders çalışıyordu
Kahkaha atmaya başladı
Noldu lan dedim
%90 apandistim patladı dedi

Kendimi muayene ettim dedi
Eyy madem dedim kalk gidelim hastaneye
Mbl si varmış bitirmeden kalkmazmış
Zaten ağrı daha sağ tarafa gelmedi dedi

Yareppim okul sen nelere kadirsin

Acıyın bize...
bu tiple alınmayacağımız üniversite.
kazanması zor okuması kolay olan bölüm. şimdi gelin itiraf edelim. tıp okuyorum diyince karşınızda özenmeyle parlayan bir çift görmeyi istiyorsunuz, ooo tıp mı diye ağzından salya akan insanlar görmek istiyorsunuz biliyoruz. hakettiğiniz noktalar var ama bu noktalardan biri abi tıpı okuması zor olayı değil. şahsen tıp okumadım. ama eşit ağırlığın ilk binin yerleştiği bir bölüm okudum. eski sevgilim tıpçıydı. dip not tıpçı sevgili candır lan. neyse amınakoyim doğru düzgün sınav yok lan. devam zorunluluğu yok. bir komite mi ne var giriyorsunuz çıkıyorsunuz. lan okula gitmeyip notları topla. ritaline aban- zaten ilaçlara erişim kolay- iki gün uyuma al sana geçer not. seni sosyal bilimlerde yorumlarda görelim delikanlı. iki soruya sekiz sayfa cevap isteyen soktuğumun dersleri. neymiş götün isminin latince biliyorlarmış. ulan biz house izlemiş gençliğiz, lupus mupıs alayını biliyoruz. havanız kime lan hı?
not: sakinim.
Tıp fakültesini bitirmek kolaydır ancak doktor olabilmek zordur.
Kazanbildigim ama tercih etmedigimdir.
diğer fakülteler kusura bakmasın da tıp fakültesi varken kendilerini okuyormuş sanmasınlar,facede saçma salak ay çok zor iktisat öf püf diyen arkadaşlar bi hafta bizim amfiye gelseler görürüm onları.
Tıp fakültesi ile ilgili diyebileceğim tek şey tıpçıdan yar olmaz arkadaşlar. Üzerinizde ne tür yöntemler deneyeceği belli olmaz. Sizi birden neşterleyip dikiş atmak isteyebilir. Aman diyelim.
fakülte janjanlı da olsa tanıdığım tıp fakültelilerin gereksiz insanlar olduğu gerçeğidir.
ilk üç senesi için evet zor olduğunu kabul ederim ama 4,5 ve 6. sınıflarda ev arkadaşımı hiç çalışırken görmedim- o tıp öğrencisiydi bense mühendislik- ama tus vardır ona çok çalışılır orası da ayrı. gerçi öğretmenlerde yıllarca kpss çalışıyor günde 4-5 saat ama tıp fakültesi şu son tam gün yasasından sonra okuması kolaylaşmıştır çünkü fakültelerde hocalar kalmamış çoğu özele geçmiştir.
hergun 24 saat calisanlarin kazandigi bölümdür.
yaşlandıran fakülte. mezun olalı 2.5 sene olmasına rağmen hala tiksiniyorum.
Fakulteden fakulteye değiskenlik gosteren bilim yuvalarıdır.efenim kendim bir tanesinde öğrenciyim ve şuanda nöro komitesi ile kapışma halindeyim eğer planlı ve günü gününe mottosunu uygulayan biri olsam ve ortalamamda geçecek kadar olsun diyorsam sosyalligede yatip uyumayada herseye zaman var.ayrıca klinige geldiğiniz zaman başliyor bana gore fakülte temelde herşey hala toz pempe.fakat dersleri çok iyi öğrenirsiniz hastaliklara house üstad kadar hakim olursunuz ama tıp fakultesinde geliştirmeniz gereken koca bir şey var onu atlarsanız iyi doktor olamazsınız hasta ilişkileri daha genele yayalım insan ilişkileri
okuması çok zor fakülte çeşididir. altı yıl olmakla beraber o altı yılın onyıllarca hatırda kalacağı aşikardır. nasıl unutulur o komiteler o finaller...
Söylenenlerin aksine 1.sınıfı oldukça kolay olan fakülte.
altı yılda bitmeyen fakülte. net.