bugün

başlığın tam hali, "evin balkonundan megafonla türkçe ezan okuduğu için saldırıya uğramak" şeklindedir türkçü kardeşlerim.

(bkz: üzgün surat)

bu sabah yaşadığım elim hadise. uzun zamandır zihnimi kurcalıyordu evin balkonundan megafonla bağır çağır türkçe ezan okumak. lakin yabozların tepki göstermesinden korktuğum için sürekli erteliyordum.

her neyse.

dün gece hayrullah'la bira içip takıldık bende. ardından hayrullah evine geçti, eşi aramıştı zira. bende çakır keyf olmuştum. çıktım evin balkonuna. bomboştu izmirin sokakları.

alkolünde verdiği cesaret ile aldım megafonu elime. cami imamından önce davranıp başladım "tanrı uludur, tanrı uludurrrr!" diyerek bağırmaya. avazım çıktığı kadar bağırdım. tabuları yıkmanın verdiyi mutlulukla.

mahalle ayağa kalktı, tüm evlerin lambaları bir bir yandı. bir kaç ışıklı dostta megafonlarını alıp bana eşlik etmeye başladı, düet yapıyorduk. bağzı yoldaşlar telefonlarının ışıklarını yakarak eşlik ettiler bana.

görsel şölen niteliğinde idi adeta. karşı komşu kızı berna'da balkondaydı, iç çamaşırları ile çıkmış türkçe ezana eşlik ediyor tempo tutuyordu. sanki ezan deyil de çelik'ten atam şarkısını okuyordu zilli.

heyecan dorukta idi.

yabozları bastırdık zannederken bir ses yankılandı karanlıkta "lan mna kodumun topitopu, gelirsem oraya o megafonu g*tüne sokarım" diye. irkildim o an, sesim kıçıma kaçtı, tanrıya yalvardım "beni bu yabozların eline bırakma" diye.

ama ne fayda, tanrı tınlamamıştı. erkek olduğum günler aklıma geldi o sırada. "ay hoşt ulan yaboz" diyerek tepki gösterdim, göstermez olaydım. evimin kapısını kırıp içeri girdi en az on yaboz.

iyiden iyiye korkmaya başlamıştım. iri, yarı çam yarması gibiydi hepsi. boylu, poslu erkek gibi erkeklerdi bizim çelimsiz, bakımsız, erkek bozması solculara hiç mi hiç benzemiyorlardı. kısa süreli bir arbede yaşadık balkonda.

itip kaktılar beni, saçımı çekti biri. götümü ellediler hatta. yaşananları gören berna hayrullah'ı aramış o yetişti imdadıma. cnm bnm, eyer yetişmeseydi şeftali gibi g*tümü s*kecülerdi.

karakoldayım şu an hepsinden şikayetçi olucam. burunlarından getiricem. duva edin bana n'olur! evet.
n'olmuş g*tümüzü elletikse, hayallerimizi satmadık yha. evet.