bugün

sadece bu kürtlerin okulları yıkık dökük , sadece bu kürtlerin yolları bozuk, sadece bunların hastanelerinde doktor yok zanneden kürttür. ulan heval tek sıkıntıyı sen çekmiyorsun ülkenin her yeri aynı ama sen diyorsun ki benim şartlarımı çabuk hallet ayrıca sana vergi vermem su elektirik parası hiç vermem sorunları çözmezsende insanları katlederim sonra demokrasi insan hakkı falan filan he hevalim he...
Açık ve net ki ülkemizde yaşam koşulları bakımından Kürt ve Türk ayrımı yoktur. Kürtler de bilir ki yaşam standartlarının yükselmemesinin tek nedeni yine kendileridir.

Tıpkı batının yaşam standartlarını yakalayamadığımız gibi. Çünkü onlar daha eğitimli ve hukuk sistemleri daha iyi. Yani Güneydoğuyu batıdan ayıran sadece kürtlerin eğitim seviyelerinin düşük olması ve derebeylik sistemi gibi bir yapıya sahip olmaları.
(bkz: cuk)
Yanlış önermedir. Doğudaki hastaneler ankarada yok be.
kendi şehrinden dışarı çıkmadıysa normal karşılanabilir.
yanılgı içerisinde olan kürt'tür. kardeşim ankara'lıyım, doğu köylerinde olan yol başkent köylerinde yok. elektriğin kaçak, işsiz maaşın var, her türlü yardım geliyor. sen de farkındasın hiçbir eşitsizliğin olmadığından ama selahattin demirtaş'ı görünce sapıtıyosun işte vazgeç bunların ideolojilerinden. sonra terör her şeyden önce etiğe aykırı bir olaydır. yarın bir gün bu teröristler devlet kursa gidip yerleşecek misin? ya da yerleştiğini farz edelim, terör ile alınmış bir toprağa vatan demek insanlık mıdır? bırak bu ayrımcılık çıkaranları da bastığın toprağın değerini bil.