bugün

metroya bindiğimde dikilen insanlardan inceleme fırsatı bulduğum durumdur. evet ortalama olarak kısa boylu sayılabiliriz. lakin işlevimiz iyidir millet olarak.
yavaş yavaş düzelmeye başlayan sorunsaldır. erkeklerde boy ortalaması 172 santim kadınlarda ise 161,2 santimmişiz ama gençlerimizle yaşlılar arasındaki farka baktığımızda bu oran daha yüksek çıkacaktır. yani bundan bir 5 yıl sonra erkekte boy ortalaması 175 santim kadınalr 165 santim olur.

bu da kısa değildir.
ozellikle erkek boy ortalamasının asagıda oldugu bir ulkedir. bu sorunu ortadan kaldırmak bu bozuk gen prototipini duzeltmek icin turk kızlarının ortalama 1.90 olan cok yakısıklı italyan ve ispanyol erkekleriyle evlenmesi gerekmektedir.
Geçicidir.
Uyuyunca geçiyor.
Hadi yatın.
Süt tüketiminin az olmasından kaynaklanmaktadır.
Genetiktir nasıl tatarların ve iskandinav ülkelerinin yüz hatları kusursuz oluyorsa türklerinde kendine has özellikleri vardır ama boy bu konuda geride kalmıştır .
erkeklerde can sıkıcıdır. üç beş ayda bir boylu poslu bir erkek orada burada görüldüğünde ortamdaki bütün kadınların tavırları ve vücutlarının eğimi değişir. zorunda mıyız aç gibi görünmeye? süt içiniz biraz.