bugün

türkiye müslüman ülke diye bir etiketleme olamaz,çünkü laik bir devletin dini olmaz.
cogunlugu muslumandir. ancak seriatla yonetilmemektedir.
Anayasa da laiklik ibaresi bulunduğu içindir.
içkide mi içmiyagh diyenler olduğu için.
geleceğin en büyük arap ülke adaylarından biri olan türkiye için, içkinin yasaklanma ihtimali her gün git gide artmakta olup aynı tehlike laiklik ibresi içinde geçerlidir. her nasılsa türkiye de bulunan %10luk kesime karşı çoğunluğu elinde tutan yobaz kesim elbette baskın çıkıp, ışıd gibi bizim de kellelerimizi keseceklerdir.
din devlet için değil, insan içindir. devleti müslüman yapmaya çalışmak, masaya kelime-i şehadet getirtmek gibidir. Faydasızdır. Özellikle şu goddard denen arkadaşın konuşmasına meydan veren konudur.
ülke müslüman olmaz, ülkedeki insanlar müslüman olur. müslüman olmayan da içkisini serbestçe içebilir.
türkiye müslüman ülke degil laik bir ülkedir. Devletin dini yoktur.
Öncelikle devletin sigara ve ickilerin satısından aldıgı para her satısta yüzde elliden fazladır. Daha sonra türkiye dinle yönetilmiyor ve laik bir ulkede yasamaya calısıyoruz ama insanlarin yuzde doksanından fazlası musluman.
türkiye müslüman ülke değildir, müslümanların yaşadığı ülkedir. bu yüzden gereksiz bir sorudur.
islam özgürlükçü bir dindir. kimseye zorla bişey yaptırılamaz, içki satılır, sen alma. içme. eğer kötülük yaptıracak her şey çevreden uzaklaşmış olsa testin de bir anlamı kalmaz, bizi kıymetli yapan seçim yeteneğimizdir ya hani.
buna yaparsan bi sonraki hedef oruç tutmayanı kırbaçlamak olur, bu şekilde de ancak islamı karalamış olursunuz.
türkiye müslüman bir ülkedir bilgi fışkırması yapmayınız lütfen pistonlarla oynamayınız düşmesin.

peki niye serbest? mesela ben içemiyorum ramazanda. elim gitmiyor. oruç tutarkene. tırsıyorum.

allah korkusu işte.

ne biliyim kendimizi sınıyoruz her halde.