bugün

eğer ki imralı'da yatan dallama çıkarılıp mecliste yemin etmezse, abd köpeğinin son oyunu. bir tür tiyatro. seyyar olanlardan.

kimseler olmayacak, olamaz demesin, bangır bangır geliyor bu şeriat. lakin neyin, kimin şeriatı. biraz düşünmek gerek. şeriat dediğin medeniyetin tek dişini, 32 diş olarak görebilecek kapasiteye, yüreğe sahip bir olaydır. hatta olgudur. diyanet açıklama yapıyor, kuran'ın tek sayfası, tek harfi değişmedi diye. e diyanet sorarım ben sana ''bu bilgiyi 1400 senedir müslümanlar bilmiyor mu'' -kim istedi bunu senden-

ya da sanane lan yarrağım...

özet geç piç diyenlere, 'bekle lan piç!' dedikten sonra, amerikan şeriatının baş adamını takdim etmek isterim. kendisi minder üzerinde karı gibi ağlamaktan başka bir boka yarayamayan bir şahsiyet. kendisi türkiye'de özel okulların kralı iken, bilmemnerelerde ücretsiz eğitim yuvaları açan bir yardımsever. nihat doğan'ın dediği gibi, ''ben en çok yardımseverlere yardım etmeyi severim.'' ayrıca bu baş adamın erkek kardeşinin adı ''mesih!'' nedense ''mehdi!'' değil.

hristiyanlık denilen, hz isa'ya bile ait olmayıp, bir rahibin düşünceleri olarak dile gelen bir inancın müslümanlığın kayıtlı tarihi ile yüzleşerek oluşturduğu curcunalar bütünü, tüm bu olup bitenler.

nerde hz ibrahim'in tanrısı, nerde hz yusuf'un tanrısı. nerde nuh'a akıl veren tanrı.

nerde bizim recebin tanrısı.