bugün

türk metal müzik gruplarımızın sosyal paylaşım siteleri üzerinden ağlanmasıdır. facebook sayfalarından yada farkı ortamlardan 'dinleyin' 'destekleyin' vs. diyerek yaptıkları müziğin seviyesini düşürmeye neden olan çabalar bütünüdür. arkadaş yaptığın işi güzel yaparsan zaten karşılığını alacaksındır. dinle dinle diye üsteleyip ağlanmanın lüzumu nedir? bir de kimi gruplar vardır ki dinlenilebilitesi yoktur ama gel gelelim kendilerini öyle bir tanıtırlar ki sanırsın wacken organizasyonunda defalarca yer almışlardır.

(bkz: gına geldi)
her yüksek sesli distortion kullanan ve sikindirik bir kaç bateri* atağı gerçekleştiren dalyarakların kendini metal müzik yapıyor zannetmesinden ileri gelir. boktan bir barda bile canlı müzik yapamayacak kalitede olan bu grupların, bir de türkiye çapında tanınma hayalleri vardır. kaybettiğiniz zamana, ananıza-babanıza yazık lan!
anadolunun çok zor şartlarında metal yapmaya çalışır bu zavallılar. hep eziktirler. kimse desteklemez bunları.

neyse bu gerzekler hala metal ruhunu bilmeyen kişilerdir. isim vermeyecem gerekte yok zaten, biliniyor onlar.

lan dalyarak, adam gibi müzik yapmadın da dinlemedik mi ? kaliteli bir şeyler yap, ideolojiye uy en başta ben olmak üzere türk underground camiası arkanda olacaktır. iyi müzik yap taa istanbuldan albümünü sipariş edeyim. iyi müzik yap, taa buradan kalkıp istanbula yada başka şehire konserine geleyim. yapmadığım şey değil bu ! sırf beğendiğim ve desteklemek için kaset aldım yeri geldi de. bak kaset diyorum, piyasa da kasetçalar bile zor bulunurken. hele bazı arkadaşlar plak bile alıyorlar. ne ideoloji bilirsin, ne metal ruhu bilirsin, ne underground kültür bilirsin ama öyleyken grup kurup yüzsüz yüzsüz orada burada ağlaşırsın desteklemiyorlar diye.

bu topraklarda kurulan ilahi metale, tezek metale, anatolian black metale ve piyasa müziklerinize ne saygımız ne de desteğimiz yok !