bugün

son zamanlarda atatürk'e olan hayranlığım daha da arttı.
Mustafa Kemale saygım sonsuzdur ama cariyelik kurumu sadece seks kölesi olmak değildir. Üniversite seviyesinde eğitim, Güzel yaşam olanakları demektir.

Kurduğun cümle kadına verilen değerin artması ama yanlış kelime kullandığını düşünüyorum.

Edit: cariyelik çok super demiyorum, ama zamanında padişahı korumak konusunda büyük bir etkisi de vardır. Geçmişimizi kötülemek bize şimdi birşey kazandırmaz. Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığı çalışmalara da hayran biriyim. Ama kafanızda Osmanlı'da sürekli gangbang yapıyorlar kafasını da bırakın. Osmanlı'nın yükseliş ve altın döneminde padişahların Max. 1.5 2 yıl sarayda kaldığını, Geri kalan ömürlerinin seferlerde geçtiğini de biliyoruz. Ha senin kafan tek sekse çalışırsa da yapabileceğim hiçbirşey yok sana. Güncelle kendini.
Atatürk'ün sevmeyen kızları da hoş görmek lazım belki dördüncü eş olmak hayalleridir.
Amk Ata'ya söverler ama okul okurlar amerikan malı telefon kullanırlar erkekler ile el ele gezerler.
o değil cariyeliği öven var lan sözlükte. eğitim yuvasıymış da, yok çok kaliteli eğitim alıyormuş da ee şimdi kadınlar köle değil eğitim almıyor mu? hepsi de istediği kadar alıyor. okumak ister ve başarı gösterirse en iyi eğitim kurumlarına bile gidebilir. ancak kölelik tabi güzel bir şey. eğitim alıyorsun, sonra padişah seni alıyor haremine kapatıyor, canı çekince bir güzel sikiyor. ama çok güzel eğitim alıyorsun yanlış anlama.
Amk Ata'ya söverler ama okul okurlar amerikan malı telefon kullanırlar erkekler ile el ele gezerler.
Osmanlı zamanında kurulan vakıfların %40 ı kadınlar tarafından kurulmuştur. Boş konuşan yazar söylemi.
Konuyu hayat kadınlarına değindiren insanlar var, arap ülkelerindede hayat kadınları var.
Sizlerin adı hans, joseph olacağına Atatürk sayesinde ahmet mehmet oldu. Bir takım yobaz kesim yüzünden toplum yine bi 100 yıl geriye doğru gitmekte tabiki. Buna şimdi Atatürk ne yapsın. Cahilliği bir kenara bırakın. Gerçekler bunlar. isteyen eksilesin, fikirlerimi değiştirmeyecek sonuçta.
bak hele bak biri yazmış ki türk kızı zaten namuslu olacaktı diye. yahu cariyeliğin namusla namusuzlukla ne ilgisi var? kadın köle zaten, istese de sikilecek istemese de sikilecek. sanki kadın zevk için cariye oluyor. bide cariyeliği övüyor burada şakirtler. ulan senin karının kızını hareme kapatıp siksin padişah o zaman, hem ne güzel eğitim de almış olur. cahil de kalmaz.

cariyeliğin namusla falan ilgisi yoktur, işte buranın kadını namusludur olayı farklı bir mesele, cariyelik senin elinde olan bir şey değil. zaten osmanlıda cariyeler savaşlardan alınıyor. cihad yapıp milletinin karısını kızını alıp hareme koyup sonra sikiyorlar. tabi tarih kitaplarında bu kadar açık geçmez.