bugün

Acilimi; Turk halkindaki kadin - erkek farketmez birbirini kesme hastaligidir.
Yahu arkadas bunun olayi nedir ? Neden bu ulkede herkes birbirini kesiyor. Yolda yuruyorum gelen giden bakiyor, yuruyen merdivenlerden inenler cikanlari, cikanlar inenleri keser, karsilikli oturursun cok yakin oldugun icin bakmaz ama biraz otedeki surekli seni keser.
Cok ciddiyim avrupada bazi forumlarda yabancilarin bunu konu edindigi oldu.
Tabi burada asil mesele ulkemizdeki abazalarin surekli kadinlari kesmesi. "Kesmek" amk berbat bir kelime biliyorum ama iste oyle kullaniliyor ya..
Yolda yururken bazen guzel bir kadin gordugumde ozellikle karsidan gelen adama bakiyorum gecene kadar kadinin icine dusuyor adam. Ulan ben zamaninda kesistigim kizin bile yuzune 3 saniyeden fazla bakmazdim abazalik olmasin diye.
Bu orospu cocuklari yaninizda sevgiliniz olmasina ragmen sizi yok sayarak onu da keserler. O kadar ama o kadar cok denk geliyorum ki buna..Anlik olarak gorursun bir an bakarsin olur eyvallah. Ama israrla yanindan gelip gecene kadar gozunun icine bakma cesaret nereden geliyor? Onceden soyle dusunurdum; boylelerine tepki verecek olsam yolda yuruyemeyiz. Ama son zamanlarda bildigin 3 kisiyi kolundan tutup cevirip, neye bakiyorsun veya onune bak gibi tepkiler verdim. Hepsinin ortak tepkisi; " Onume bakiyorum zaten" . Acilimi su; "ben bir hayvanim. O kadar cok alistim ki bu yaptigima seni umursamadim bile. Ama tepkinle sok oldum. Suraciktan hemen siktir olup gideyim"

Size bu bakma olayinin sosyolojik psikolojik analinizi yapayim mi kisaca, olay sadece su; Bu cogunluk dogal olarak her erkekte bulunan hormonlara sahipler. Ancak bunlar genel olarak ozguvensiz tipler. Bakip begendikleri bir kadinla hayatlari boyunca gidip tanismayi denememisler. Ve bu hayvan gibi kesmektense gidip tanisma teklifinde bulunma ihtimal bile degil onlar icin. Ama bakmak bedava.. Evet butun mesele bu. Bakmak hicbir sey istemiyor. Bol bol bak amk.