bugün

ne zaman yeni çıkan bir diziye acaba nasıl diye bir kaç dakika göz gezdirdikten sonra ister istemez utanmaktır. hadi imkanların kısıtlıdır ona göre aşkı duygusallığı konu edinen bir dizi ya da film yaparsın eh izlenirken de ona göre değerlendirilir hintlilerin dizileri ve filmleri gibi yani. ama tutup oyunculuktan anlamayan insanlarla cebindeki üç beş kuruşla hollywood a özenip aksiyon temalı dizi film çekmek nedir?
ağır yabancı dizi sempatizanı olarak ülkemin dizilerinden tiksiniyordum. ta ki leyla ile mecnun gibi bir şaheseri izleyene kadar. bir nebze bana bu hissi kurtlar vadisi de vermişti (pususuz olan). ama bunun gibi bir kaç dizi dışında işe yarar dizi yok. ama ümidim az da olsa var. şaşırt beni ülkem.
türk dizileri olmadığı iindir yayın yönetmenlerinden tutun kanal sahiplerine bu milletin amuğa koyacağız diyenlerden türk kültürüne sahip çıkmasını bekleyemezsiniz.
ayrıca talep arz meselesi.
eğer yengesine arkadaşının aşkına daldan dala ilişkilerin yaşandığı rezilliklerin döndüğü evlendirme programları.
çirkeflik akan moda programları reytinglerde tavana vuruyorsa. bu para kazanmak iin onları yayına koyanların değil.
bu tüm halkın suçudur. talep olmasa izlenmesi kazandırmasa koymazlar. o yüzden sektör değil halk suçludur.