bugün

halkı koyun olarak nitelendirmeleri ve çok büyük üslup problemleridir.

oy alamayınca bir de halkı suçlamalarıdır.
kitleselliğin öneminin farkına varamamaları. arkadaş o kadar fabrikada direniş var grev var tkp bi adam çıkarıp yollayamıyor. sonra kitlelerin bilinçlenmesi gerek. ee bi faaliyet göster. yok ben karışmam kitleler kendileri bilinçlenmeli. sen yol göstermezsen nasıl bilinçlensin amk?
pkk ile koyun koyuna olması bunun en önemli sebebidir.

tkp ve türevleri pkk'lı köpekler için "gerilla" ve "devrim şehidi" kavramlarını kullandıkça halka ulaşmaları mümkün değildir.
söylediklerine kendileri de inandıkları için.
56000 tkp'linin rosava'nın fabrikalarında köle olarak çalıştırılmalarıdır. çalışmaktan halka ulaşacak vakit kalmamaktadır. (bkz: 56 000 tkp liyi fabrikada çalıştırmak)
dostum sen buna "tkp nin halka ulaşamamasının nedenleri" demişsin ama bu bildiğin "bok atma çabası"
çoktur. halkın eğitim seviyesinden tutun maddi olanaklara kadar geniş bir çerçevede incelenebilir. ama bana göre temel sebep;sürekli olarak protestoda bulunmaları ama protesto ettikleri kişi veya kurumların yerine nelerin veya kimlerin gelebileceğine ilişkin bir öneride bulunmamalarıdır.

not: bu entry aynı zamanda tüm sol ve sosyal demokrat kesime de hitap etmekle beraber şahsım adına da bir özeleştiri niteliği taşır.
çok basit, dili sade değil, halka anlatılırken yok proleteryanın durumu şöyle manifestoyla böyle olur,yok sürekli devrim mi yoksa tek ülkede sosyalizm mi vs, bunları sabaha kadar anlat yerinde sayarsın.
halkla aynı dili konuşmamasindan dolayı.
aslında tkp'lilerin veya daha genel anlamıyla, dünya sosyalistlerinin teori ve pratikte çözmesi gereken sorundur.
itiş kakışla olmuyor malesef.
halkın seksenlerde korkutulmuş olması. ayrıca "kominizm" ne anlama gelmekte merak etmekteyim.
senden oy istemiyoruz kampanyasıdır.

-off sn oy vrme yhaa :(
Güya komünizm yaptığını sanan burjuva sınıfının vicdan rahatlatmak iÇin takılacağı parti. Halk göstermelik şeyleri sevmez dolayısıyla tkp halka ulaşamaz.
hiçbir nedeni yoktur çünkü tkp halka ulaşmıştır.

(bkz: 14 Ağustos 2012 TKP iftar yemeği)