bugün

Eğer kendi tiyatrosunu açmış ve kazanıyorsa helal olsundur, yok devlet bu maaşı veriyorsa kusura bakmasın yanlıştır. Tiyatro lükstür, devlet eliyle tiyatro giderlerini karşılamak ayrı olmayan devletin sıçmaya tahteravanla gitmesi dir. Yani zaruri ihtiyaçlar olan eğitim sağlık ve savunma emekçilerinin hakkı verilmezken, tiyatrocu ya bu emekçilerin emeğine kufreder gibi kat kat maaş verilmesi yanlıştır.
emekliliğini düşünmeden harvurup harman savrulduğunda sonraları sefalet içinde yaşatan kazançtır.
çok normal bir durumdur.

"Efendiler... Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz; hattâ cumhurbaşkanı olabilirsiniz; fakat, sanatçı olamazsınız. " mustafa kemal atatürk.
bu kafa neyin kafasıdır ve entry cenneti mi desem cehennemi mi desem bilemedim durumu yaratmıştır. tiyatro medeniyet göstergesidir. ne zaman sanatçıları toplumdan uzaklaştırma faaliyeti gerçekleşse o toplumlarda ciddi sıkıntılar, parçalanma ve bölünmeler ortaya çıkmıştır. bakınız türk tarihi.
kendi içinde paradoks yaratan bir konudur. sanat sanat içindir prensibini ilke edinip halktan bihaber yaşayan, ürettikleri hiçbişey olmayıp kıyıda köşede kalmış adı sanı unutulmuş bu halka hiçbir şey katmayan eserleri sergelemeye çalışan kendini aydın zanneden azınlık bir grubuda içinde barındırır. Halkla barışmak gibi bir dertleri yoktur. Ama halkın vergileriyle ceplerini doldurmaktan geri kalmazlar. Oyunlarına kimse gitmediğinde cahil halk sanattan anlamıyordur, salon ful dolarsa sergilenen oyunu yerden yere vururlar. sanatsal değeri düşüktür. Topluma hitap etmeyen sanat sanat değildir. Eğer benim ödediğim parayla maaş alıyorsa verdiği hizmet de bana uygun olmalı. Yok ben devletten maaşımı alırım kafama göre de takılırım diyorsa devletin diğer memurlarının suçu nedir? Örneğin aynı şeyi bir öğretmen dese ve kafasına göre eğitim vermeye kalksa ne olur?
Sıfır emek çok para kazanmaktır, emek hırsızıdır.